Východočeské muzeum v Pardubicích, Zámek čp. 2, 530 02 Pardubice vcm@vcm.cz
+420 466 799 240

Zámek plný knih letos představí knižní novinky v novém zámeckém sále

Nepřeberný výběr odborných i populárně naučných knih, představení letošních a loňských novinek naživo jejich autory, výborná káva a večer beseda se spisovatelkou Alenou Mornštajnovou – na to vše se mohou těšit návštěvníci knižního veletrhu Zámek plný knih. Letos se koná ve společenském sále pardubického zámku v pátek 5. listopadu od 10 do 17 hodin, beseda pak od 18 hodin. Jeho hlavním tématem je 500 let renesance ve východních Čechách.

„Kvůli covidu jsme oželeli loňský ročník. O to více knižních novinek ale můžeme prezentovat letos. Jen produkce Východočeského muzea je mimořádná, spoustu nových publikací představí i pardubická univerzita,“ zve ředitel muzea Tomáš Libánek.

Pernštejnská truhla i Mikulovice

Historik Michal Hambálek připravil knížku Dubový poklad aneb pernštejnská truhla, vůbec první publikaci o jediném pernštejnském mobiliáři, který na zámku zůstal a který byl obestřený řadou tajemství. Historik Petr Vorel se pochlubí i novou knihou Šmalkaldská válka v evropských dějinách 1546-1547. Archeoložka Tereza Jošková přiblíží neobyčejně úspěšnou výpravnou knihu Mikulovice – Život na hraně.

Beseda s Alenou Mornštajnovou

Desátý ročník veletrhu vyvrcholí večerní besedou z jednou nejpopulárnější současných spisovatelek Alenou Mornštajnovou, která si bude s moderátorem Jakubem Malým povídat o své letošní novince Listopád.

Podrobný program najdete na www.vcm.cz. Vstup na Zámek plný knih je zdarma, vstupenky na besedu stojí 50 korun.

Zámek plný knih 2021 - plakát