Východočeské muzeum v Pardubicích, Zámek čp. 2, 530 02 Pardubice vcm@vcm.cz
+420 466 799 240

Zámek Pardubice má program i na hradecké jarní prázdniny

Co podniknout, aby se děti doma nenudily? Vzít je na pardubický zámek! Oblíbené programy pro děti a jejich rodiče či prarodiče přichystalo Východočeské muzeum v Pardubicích i na příští týden. Konají se v úterý, ve čtvrtek a v sobotu. Nejmenší návštěvníky čeká cesta do tajného krytu a výprava za legendami a historií pardubického starého města. Místa je nutné rezervovat na webu www.vcm.cz nebo přes události na facebooku.

Tajný kryt

Prohlídka Tajný kryt (5. a 7. března od 15 hodin) zavede děti do krytu vybudovaného v době studené války v zámeckém valu. V případě útoku nebo zasažení města radioaktivním spadem mělo z jeho podzemních prostor krajské velitelství civilní obrany řídit záchranné práce. „Návštěvníci se ocitnou v kůži příslušníků civilní obrany a vyzkouší, jak řídit záchranné operace. Na vlastní oči uvidí, jak se lidé v takovém případě mohli z krytu dorozumívat s okolím, jak naftový generátor vyráběl elektrický proud, a vyzkouší, co obnášelo ručně udržovat v chodu filtraci vzduchu,“ vysvětlil vedoucí oddělení služeb Matěj Bekera.

Rezervační formulář: tinyurl.com/superhrdinove

Superhrdinové aneb legendy a pověsti v Pardubicích

V úterý 3. března od 15 hodin začíná procházka pro děti a jejich rodiče, při které jim průvodci budou superhrdinové a seznámí je s příběhy vepsanými do ulic Pardubic. Začíná u brány Zámku Pardubice, na které se jeden takový příběh odehrává na reliéfní desce s pernštejnskou rodovou pověstí. Procházka nevynechá ani Dům U Jonáše s průčelím zobrazujícím proroka Jonáše přímo v rozevřených čelistech velryby.

Rezervační formulář: tinyurl.com/tajnykryt