Východočeské muzeum v Pardubicích, Zámek čp. 2, 530 02 Pardubice vcm@vcm.cz
+420 466 799 240

Vyzkoušejte stará řemesla na zámku, poznejte trdlo a motovidlo!

Tušíte, co je to motovidlo a co trdlo? Jak vypadala práce provazníka, dráteníka nebo řemenáře? Vyzkoušejte si to v dílně starých řemesel, kterou přichystalo Východočeské muzeum v Pardubicích pro děti i jejich rodiče. Dílna se koná v pátek 9. června od 16 hodin v pedagogickém ateliéru na Zámku Pardubice.

Program, který je součástí dne Pardubického kraje, je vhodný pro děti od 6 do 12 let, vstupné je 50 korun za osobu. Účast je nutné rezervovat přes formulář na e-mailu rezervace@vcm.cz. „Děti i jejich rodiče poznají materiál, nástroje a pracovní postupy různých řemeslníků – provazníka, dráteníka, tesaře a dalších. Vyzkouší si základy práce některých z nich a hotové výrobky si odnesou domů,“ zve edukátorka Lucie Dočekalová. „Může to být vlastnoručně upletený provaz nebo drátěná hvězda,“ dodává.

Muzejní etnograf Michal Hambálek navíc ukáže nástroje ze sbírky muzea. „Slova motovidlo nebo trdlo často používáme, ale kdo dnes ví, jak tyto nástroje opravdu vypadají? Možná to nebude snadný úkol ani pro rodiče,“ říká Dočekalová.

Navíc přírodovědná výstava zdarma

V rámci dne Pardubického kraje je tento den zdarma od 13 do 18 hodin přístupná interaktivní přírodovědná výstava Kdy jste je viděli naposledy.