Východočeské muzeum v Pardubicích, Zámek čp. 2, 530 02 Pardubice vcm@vcm.cz
+420 466 799 240

Východočeské muzeum v Pardubicích uzavře expozice a zruší program

Východočeské muzeum v Pardubicích od 11. března do odvolání uzavírá své expozice na Zámku Pardubice, ruší přednášky, prohlídky a programy pro školy. Reaguje tak na aktuální situaci ohledně šíření nákazy koronavirem.

„V souvislosti s opatřeními vyhlášenými vládou k omezení šíření nakažlivého koronaviru, ale i vzhledem k tomu, že fungujeme v provizorních podmínkách náročné stavební rekonstrukce zámku, rozhodli jsme se pro veřejnost od středy 11. března uzavřít expozice archeologie a historie Pardubic a také vyhlídku na zámecké věži. Konat se nebudou ani archeologické a cestopisné přednášky. Prohlídky po městě Moderní architektura v Pardubicích a Zelené předměstí zatím odložíme, “ oznámil ředitel Východočeského muzea v Pardubicích Tomáš Libánek. „Zámecké valy zůstanou pro návštěvníky otevřené,“ dodal.

U programů a prohlídek, které si návštěvníci rezervovali, je bude muzeum ohledně jejich zrušení či obnovení informovat přímo. Aktuální informace o omezení provozu jsou k dispozici na webu www.vcm.cz a sociálních sítích, případné dotazy mohou návštěvníci směřovat na vedoucího oddělení služeb Matěje Bekeru – bekera@vcm.cz, tel. 607 034 110.