Východočeské muzeum v Pardubicích, Zámek čp. 2, 530 02 Pardubice vcm@vcm.cz
+420 466 799 240

Výstavy historických hodin a proměn Pardubic muzeum prodlouží do března

Ti, kteří ještě nestihli zavítat na výstavy Proměny Pardubic a Vášeň, čas a sklo na Zámku Pardubice, nemusí zoufat. Východočeské muzeum v Pardubicích je prodlouží až do 3. března 2019. Také prohlídky rytířských sálů a kaple Tří králů budou možné déle – do 24. března 2019.

„Obě výstavy se těší velké popularitě, o víkendech na ně proudí stovky lidí. Naštěstí nám harmonogram zahájeného evropského projektu umožnil je prodloužit až do začátku března,“ vysvětlil ředitel Východočeského muzea v Pardubicích Tomáš Libánek. „Stavební práce začaly v hospodářských budovách. Návštěvníci zatím mohou zaznamenat pouze uzavření druhé brány na zámecké valy a zvýšený provoz vozidel. O měsíc déle tak budou možné také prohlídky zámku – okruh Rytířské sály a kaple tří králů,“ upřesnil Libánek. O aktuálních omezeních provozu muzeum informuje na webu www.vcm.cz a sociálních sítích.

Výstava Pardubické proměny přináší stoleté ohlédnutí s řadou jedinečných fotografií dokumentujících historii konkrétních míst od roku 1918 až do dneška, ale také dobové mapy, plány, modely a filmy. Zájemci ji najdou v Malém gotickém sále.

Výstava Vášeň, čas a sklo představuje dvě vášně, které spojují výjimečnou osobnost skláře Jana Frydrycha. Ve Velkém gotickém sále září unikáty naplněný výběr toho nejlepšího z jeho sbírky historických hodin, v přilehlém Arnoštově rondelu ohromují plastiky z optického skla.