Východočeské muzeum v Pardubicích, Zámek čp. 2, 530 02 Pardubice vcm@vcm.cz
+420 466 799 240

Sportovní park na zámku – lukostřelba, tanec, zámecký orienťák i přednášky

Zážitky nabitý program Sportovního parku Pardubice se bude odehrávat také v jedinečném prostředí pardubického zámku. Kromě sportovních stanovišť společenského tance, lukostřelby a zámeckého orienťáku nabídne také večerní přednášky a cvičení na zámeckých valech. Po nich také povede část trasy závodu Gladiator race.

„Na zámku jsme propojili kulturu a sport,“ říká Tomáš Libánek, ředitel Východočeského muzea. „Od 7. do 9. srpna najdou návštěvníci v parkánu u mostku stanoviště společenského tance. Od 10. do 12. srpna pak v zadní části parkánu stanoviště lukostřelců. A protože víme, že právě pojmy jako je parkán nebo třeba rondel či hláska nejsou návštěvníkům často jasné, vytvořili jsme takzvaný Z.orienťák, prostě osobitý orientační běh po zámku, který s těmito architektonickými pojmy děti seznámí,“ upřesňuje Libánek.

Přednášky i komentovaná prohlídka

Ve všední dny sportovní program doplní večerní přednášky v nově zrekonstruovaném přednáškovém sále. Věnovat se budou posilování odolnosti, mindfulness – všímavosti v lidských vztazích nebo tomu, jak vypadá výcvik záchranářského psa od prvních krůčků až k vrcholu a jak probíhají záchranné práce se psy. Čtvrteční večer bude patřit komentované prohlídce výstavy Nížina fotografa Radka Kalhouse.

Ve dnech 8., 10., 12. a 15. srpna jsou návštěvníci zváni na večerní pilates, power jógu či cvičení pro zdravá záda. Na prvním rondelu valů začíná obvykle v 18:30, pouze 15. srpna v 18 hodin.