Východočeské muzeum v Pardubicích, Zámek čp. 2, 530 02 Pardubice vcm@vcm.cz
+420 466 799 240

Podzimní prázdniny v muzeu s příběhy, fotografiemi a tvořivými dílnami

Pestrý program čeká malé i větší návštěvníky o podzimních prázdninách ve Východočeském muzeu v Pardubicích. Vybrat si mohou jednodenní příměstský tábor s názvem Muzeum – studnice příběhů, workshop s fotografem Radkem Kalhousem, komentovanou procházku za legendami a superhrdiny nebo tvořivé dílny s podzimní tematikou.

„Muzeum má hodně co vyprávět! Množství příběhů, co má v kapse, si ani nedovedete představit. Zveme proto děti od 6 do 12 let, aby s námi 27. října zažily studnici plnou příběhů a užily si prázdniny v inspirativním prostředí pardubického muzea,“ zve edukátorka Lucie Podroužková.

„Pro milovníky fotografování od 12 do 18 let se ve středu od 14 hodin koná workshop s pardubickým fotografem Radkem Kalhousem, pro rodiče s dětmi zase od 11 a 14 hodin komentovaná procházka historickým centrem o legendách a pověstech nejen v Pardubicích,“ pokračuje. Pátek pak bude od 10 do 16 hodin patřit tvořivým dílnám, na kterých si děti vyrobí podzimní dekorace, náramky nebo vlastní les z papíru.

Kromě pátečních dílen je potřeba na každou akci rezervovat místo na edukace@vcm.cz, případně na telefonním čísle 736 519 016.

Podzimní prázdniny ve Východočeském muzeu

27. 10. 2021 8-16 h příměstský tábor Muzeum – studnice příběhů

Jednodenní příměstský tábor pro děti od 6–12 let

Muzeum má hodně co vyprávět! Množství příběhů, co má v kapse, si ani nedovedete představit. Pojďte s námi v jednom podzimním dni „skočit“ rovnýma nohama do této studnice příběhů a užít si prázdniny v inspirativním prostředí pardubického muzea!

Cena: 250 korun za osobu (zahrnut oběd a dvě svačiny, pití)

Závazné přihlášky: edukace@vcm.cz (jméno a příjmení dítěte, věk, zákonný zástupce, kontakty na zákonného zástupce) – do 25. 10. 2021

27. 10. 2021 11 h, 14 h Superhrdinové aneb legendy a pověsti v Pardubicích

Komentovaná (nejen) procházka historickým centrem pro děti a rodiče, na které je doprovodí dávní i současní, skuteční i smyšlení hrdinové. Budou vyprávět příběhy, které se staly i ty, o kterých to s jistotou říci nemůžeme.

Cena: 80 korun dospělí, 60 korun děti

Rezervace: edukace@vcm.cz nebo na telefonním čísle 736 519 016

27. 10. 2021 14-17 h – workshop pro mladé fotografy s Radkem Kalhousem

Je vám mezi 12 a 18 roky a baví vás fotografovat? Chtěli byste se dozvědět o tomhle „řemeslu“ více a vyzkoušet si svůj koníček s renomovaným pardubickým fotografem Radkem Kalhousem, držitelem mnoha ocenění? Bezva! Příležitost dostanete na open air fotografickém workshopu Východočeského muzea v Pardubicích. Na pardubickém zámku se totiž právě koná výstava fotografií Radka Kalhouse nazvaná Nížina. Workshop bude probíhat v zámeckém areálu a možná i kousek za ním,​ potrvá tři až čtyři hodiny. Během odpoledne se dozvíte, jak si vybrat záběr, co se světlem, následnou úpravou fotografií a hlavně vše, co potřebujete vědět vy! Podmínkou je vlastní fotoaparát, případně mobilní telefon. Workshop je určen pro mladé fotografy, kteří mají focení jako koníček.

Cena: 150 korun za osobu

Rezervace: edukace@vcm.cz – do 25. 10.2021

29. 10. 2021 10-16 h tvořivé dílničky Podzim nás inspiruje!

Přijďte si užít podzimní prázdninový den do pardubického muzea! Naše tvořivé dílny vám nabídnou hřejivou náruč! Loutky zvířátek, trička a tašky s vlastním namalovaným podzimním motivem, omalovánky, podzimní náramky z korálků, vlastní malý les. To jsou všechno možnosti, které si s námi můžete vyrobit a rozveselit sebe a podzimní dny! Skvělým bonusem pak je možnost navštívit zdarma výstavu Věci vyprávějí – 140 let pardubického muzea, která bezprostředně sousedí s pedagogickým ateliérem!

Cena: 40 korun za osobu, děti do 6 let zdarma

Místo: pedagogický ateliér Východočeského muzea

Podzimní prázdniny - leták