Východočeské muzeum v Pardubicích, Zámek čp. 2, 530 02 Pardubice vcm@vcm.cz
+420 466 799 240

OMG: poznejte květenu a zajímavé kameny v okolí zámku

Pardubický kraj pořádá v květnu již čtvrtý festival otevřených muzeí a galerie, který zdomácněl pod mnohoznačnou zkratkou OMG. Láká zájemce do svých kulturních institucí, které jim zdarma a poutavou formou přiblíží něco ze své činnosti. Východočeské muzeum v Pardubicích letos zve na dvě nedělní přírodovědné vycházky v okolí Zámku Pardubice.

Vycházka s geologem se koná v neděli 12. května ve 14 hodin a začíná na nádvoří zámku. „Prozkoumáme terénní úpravy okolí pardubického zámku a zvláštní zřetel věnujeme kamenům, které byly v různých obdobích použity při výstavbě či výzdobě zámku a nejstarší části Pardubic,“ slibuje geolog Východočeského muzea Jiří Šura, který návštěvníky povede.

O týden později, v neděli 19. května taktéž od 14 hodin se zájemci mohou těšit na výpravu za květenou. „Nastává čas kvetení velké části stromů, jarní byliny střídají pozdější druhy. V okolí Zámku Pardubice s trochou štěstí uvidíme liliovník tulipánokvětý, morušovník bílý a černý, brslen evropský, zemědým lékařský a mnoho dalších,“ vyjmenovává některé z právě kvetoucích druhů botanička Východočeského muzea Lenka Bálková. Ta společně s kolegyní Lenkou Šafářovou bude průvodcem při Botanické vycházce po zámeckých valech. Sraz je na nádvoří zámku.

Otevřená muzea a galerie se konají pod záštitou 1. náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka. Další program na www.pardubickykraj.cz/omg