Východočeské muzeum v Pardubicích, Zámek čp. 2, 530 02 Pardubice vcm@vcm.cz
+420 466 799 240

Inspirujte se Gočárem a ušijte si sandály na míru

Ušít si vlastní sandály na míru – pohodlné, prostorné, zdravé a originálně zdobené? To mohou účastníci workshopů, které doprovází výstavu Přivedli svět domů. Binkovi a Josef Gočár. První se koná ve Východočeském muzeu na Zámku Pardubice už tuto sobotu 28. května, druhý pak 6. srpna.

Výstava se věnuje profesnímu i osobnímu spojení rodin koželuhů Binkových a architekta Josefa Gočára, nechybí v ní část věnovaná koželužství včetně usní a interaktivního tvořivého koutku s kůžemi. První workshop šití letních bot vede Jitka Vrbová z Chotěboře.

„Návštěvníci si vytvoří kožené barefoot sandály přesně na míru. Fantazie, originalita, zdobení – to vše pomůže vytvořit vlastní originál. Nelze ale čekat klasické ševcovsky ušité boty. Jde o šití bot celé v ruce, na míru, ne na kopytu, boty s tenkou podrážkou – pohodlné, zdravé, s dostatečným prostorem pro všechny prsty. A inspiraci lze načerpat i v sousedící výstavě Přivedli svět domů. Binkovi a Josef Gočár, která vám bude volně přístupná,“ zve Lucie Podroužková, edukátorka muzea.

Druhý workshop se koná v sobotu 6. srpna. Na každý je nutná předchozí rezervace a úhrada ceny – 900 korun za osobu a pár vytvořených bot.