Východočeské muzeum v Pardubicích, Zámek čp. 2, 530 02 Pardubice vcm@vcm.cz
+420 466 799 240

Hrdinové mezi námi lákají na páteční Zámek plný knih

Řadu novinek slibuje prodejní knižní veletrh Zámek plný knih. Nese podtitul Hrdinové mezi námi a pro návštěvníky v pátek 4. listopadu od 10 do 18 hodin na pardubickém zámku chystá populárně naučnou, odbornou a regionální literaturu, která není běžně dostupná v knihkupectvích. Nově letos přibudou komiksy, audioknihy, deskové hry a aktivity pro dětské návštěvníky. Vstup na veletrh, který pořádá Východočeské muzeum v Pardubicích už pojedenácté, je zdarma.

„Téma Hrdinové mezi námi poukazuje nejen na letošní výročí atentátu na Heydricha, ale také na spousty dílčích hrdinství, bez kterých by se dějiny odehrály jinak. Autorské duo Michal Kocián a Zdeněk Ležák, věnující se komiksovému mapování českého odboje, v 17 hodin vystoupí s přednáškou Jak se tvoří historický komiks na příkladu publikace Anthropoid aneb zabili jsme Heydricha,“ vysvětluje Nikol Holubová, vedoucí Centra dokumentace sbírek a knihovny muzea. „Letošní ročník se ale také zaměří na pop-kulturu, a to především na fenomén komiksové tvorby, rozšíří nabídku o společenské hry, gamebooky nebo audioknihy,“ zve Holubová.

V doprovodném programu veletrh představí také nejúspěšnější společenskou hru roku 2021, ukáže miniexpozici knižní kultury ze sbírkového fondu Východočeského muzea na příkladu unikátních knižních vazeb barona Arthura Krause či historický vývoj komiksu od soukromého sběratele. Pro děti je celý den připravena dílna na výrobu knižní záložky a titulního listu komiksu.