Východočeské muzeum v Pardubicích, Zámek čp. 2, 530 02 Pardubice vcm@vcm.cz
+420 466 799 240

Divadelní festival Pernštejnlove zažil navzdory deštivému závěru rekordní návštěvnost

Rekordní návštěvnost a spokojené diváky hlásí divadelní open air festival Pernštejnlove, který v sobotu skončil na pardubickém zámku. I když závěrečný večer skrápěl vytrvalý déšť, diváci si nenechali ujít představení o populární masožravce Adéla ještě nevečeřela v podání pražského souboru Hrobeso a řada jich neváhala zažít půlnoční konverzačně pohybovou grotesku Na políčku od uskupení Ductus Deferens.

„Pětidenní program si užilo více než dva tisíce diváků. Po loňském propadu je to skvělá zpráva a povzbuzení do osmého ročníku,“ hodnotí Tomáš Libánek, ředitel Východočeského muzea v Pardubicích, které festival společně se spolkem NaEx pořádá. „Zrušit jsme museli pouze koncert kapely Něco něco,“ upřesňuje.

Největšímu zájmu se těšil Skečmen Romana Zacha a úvodní představení Hřeben Bruce Willise, které přivezlo Divadlo Tramtárie z Olomouce – obě přestavení diváci vyprodali. Největší překvapení čekalo na diváky Rande naslepo – organizátoři pozvali turnovskou Společnost bloumající veřejnosti, která zahrála Záblesk, komedii o banálním manželském trojúhelníku ve zcela nebanálním prostředí.

Rodiče s dětmi si v šapitó na zámeckých valech v sobotu užili premiéru interaktivní inscenace Za pohádkou kolem světa od pardubického Týbrďo divadla! Závěry večerů patřily koncertům v parkánu, kde hráli teepee, David Pomahač, Jana Kozubková nebo Chanson trio Coucou.

Festival se konal pod záštitou senátorky Miluše Horské, náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka a náměstka primátora města Pardubic Jana Mazucha. Podpořili jej především Statutární město Pardubice, Pardubický kraj, Eurovia, Placla.cz a Elektrárny Opatovice.

Příští ročník se bude konat v obvyklém termínu – od úterý 25. do soboty 29. července 2023.

Fotografie ke stažení zde: https://bit.ly/3bnLDUX