Východočeské muzeum v Pardubicích, Zámek čp. 2, 530 02 Pardubice vcm@vcm.cz
+420 466 799 240

Divadelní festival Pernštejn(l)ove začne na Zámku Pardubice už příští úterý

Představení amatérské i profesionální scény i letos doprovodí bohatý kulturní program a občerstvení v zámeckém parkánu.

Návštěvníci festivalu se mohou těšit třeba na vystoupení irského písničkáře Alasdaira Bouche. Uvidí i nejlepšího flamenco tanečníka u nás a účastníka první řady Stardance Eduarda Zubáka. Sobotní dopoledne pak bude patřit dětem – Týbrďo divadlo chystá pohádku Josefa Čapka. Tradiční půlnoční představení se letos koná v pátek – Divadlo Tří přiveze černohumornou jednoaktovku s názvem Prasklá hřídel u sifonu.

Doprovodný program festivalu Pernštejn(l)ove:
Úterý 30. 7. 23:00 Eduard Zubák a Lenka Jehličková
Jeden z nejlepších tuzemských tanečníků flamenka a účastník první řady Stardance Eduard Zubák zatancuje spolu s pardubickou tanečnicí a lektorkou Lenkou Jehličkovou. Žhavé španělské rytmy, nádherné kostýmy a spoustu vášně…

Středa 31. 7. 23:00 Alasdair Bouch
Alasdair Bouch je anglický singer-songwriter, v jehož písních se mísí alternative-folk, melodické rock a hard blues. Vystupuje 25 let, hrál na více než 1200 koncertech a festivalech po celém světě, a během této doby si získal pověst zpěváka s nezaměnitelným hlasem.

Čtvrtek 1. 8. 23:00 Gentlemen trio
Smyčcové Gentlemen Trio založili v roce 2014 tehdejší studenti pardubické konzervatoře. Repertoár tria ve složení housle, viola a violoncello tvoří mimo klasických skladeb z oblasti vážné hudby i známé filmové a populární skladby.

Pátek 2. 8. 0:00 Divadlo Tří – Prasklá hřídel u sifonu
Mistři černého humoru, kterým sarkasmus říká pane. „Hřídel“ je absurdně-černohumorná jednoaktovka z několika prostředí a také historická hypotéza s prvky polopravd i mýtů opírající se o zásadní kroniky těch kterých států, monarchií a veleříší s překvapivým poselstvím budoucím generacím.

Sobota 3. 8. 23:00 Anička a letadýlko – Solo pro Bedřicha
Loutková črta, na kterou nesmí děti. Příběhem provází perverzní múza – Duše umělce a tajemný Medvěd, který hraje na kytaru píseň, jejíž melodii nikdo neslyší. Bedřich chtěl zachránit svět, ale nakonec nezachránil ani sám sebe. Děj je místy smutný, ale představení je veselé a jako celý lidský život i krátké.

PROGRAM PRO RODINY S DĚTMI
Sobota 3. 8. 10:00 Týbrďo divadlo – Povídejme si děti
Týbrďo divadlo! - pardubické divadlo pro děti předškolního a školního věku. Na festivalu Perštejn(l)ove uvádí pohádku Josefa Čapka - Povídejme si děti. Na pohádku pak naváže výtvarná dílnička. Vezměte své ratolesti a doražte s nimi na Zámek do Rytířských sálů.

Vstupné je zdarma s platnou vstupenkou či permanentkou na festival.