Východočeské muzeum v Pardubicích, Zámek čp. 2, 530 02 Pardubice vcm@vcm.cz
+420 466 799 240

Archeologická expozice se do podzimu uzavře

Východočeské muzeum v Pardubicích dočasně uzavře oblíbenou archeologickou expozici Proti proudu času – Pardubicko v pravěku a raném středověku, a to od 11. dubna do podzimu. Toto uzavření je nezbytné kvůli stavebním úpravám spojeným s budováním nového společenského sálu, jehož autorkou je renomovaná architektka Eva Jiřičná.

Expozice, otevřená od listopadu 2015, nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost podniknout cestu historií regionu od 10. století až po dobu pravěkého osídlení. Pyšní se nejen bohatou sbírkou archeologických nálezů, ale také hmatovou stezkou, která umožňuje všem návštěvníkům, včetně zrakově postižených, zažít historii doslova na vlastní kůži. Návštěvníci mají možnost dotýkat se replik keramiky, kovů a kamene, a expozice nabízí i další atrakce, jako jsou modely neolitického domu a pravěké pece.

„Zatímco expozice bude dočasně uzavřena, provedeme menší úpravy a těšíme se, že její znovuotevření přinese ještě lepší a poutavější zážitky pro naše návštěvníky,“ vysvětila archeoložka muzea Tereza Jošková.