Východočeské muzeum v Pardubicích, Zámek čp. 2, 530 02 Pardubice vcm@vcm.cz
+420 466 799 240

Pardubická muzejní noc 2023

19. května 202317:00 - 23:00

areál Zámku Pardubice

fb

Výjimečná příležitost prohlédnout si muzea, galerie a další objekty v netradičním nočním čase se naskytne návštěvníkům v rámci Festivalu muzejních nocí.
Vstup do objektů zdarma.
Pardubická muzejní noc 2023 se koná pod záštitou Romana Línka, náměstka hejtmana Pardubického kraje a Jan Nadrchala, primátora statutárního města Pardubic.
Akce se zúčastní: Východočeské muzeum v Pardubicích – Zámek Pardubice, Gočárova galerie, Výstavní prostor Mázhaus, Krematorium Pardubice, Museum Rosice nad Labem, Zelená brána, Knihovní centrum U Vokolků na Příhrádku, Památník Zámeček, Institut Paměti národa Pardubice a Letecké muzeum Ing. Jana Kašpara. Nově můžete navštívit i Zámeček Pardubičky – Larischova vila.
Jednotlivá místa spojí jízdy historického trolejbusu Škoda 9Tr a autobusu Karosa B731
Více: www.pardubickamuzejninoc.cz
Facebooková stránka

Doprovodné programy během večera a noci ve Východočeském muzeu:

17 h Zahájení Pardubické muzejní noci na nádvoří zámku
17–23 h Volný vstup do prohlídkového okruhu Pernštejnská rezidence – nejstarší renesance v Čechách, expozic numismatiky, archeologie, skla a na zámeckou věž, dále do výstav Kdy jste je viděli naposledy? a Jaké odění takové uctění. S hvězdářem pozorujte hvězdy dalekohledem, ve virtuální projekci si můžete procestovat vzdálené kouty vesmíru.
17–20 h Vilémův renesanční ateliér – výtvarné dílny pro děti na nádvoří
Zažít strasti a radosti renesančních umělců s renesanční perlou hned za zády? To můžete prožít pouze na Pardubické muzejní noci. Přijďte se vžít do role architekta a malíře! Navrhněte a postavte renesanční měšťanský dům z papíru nebo za pomocí fantazie domalujte renesanční obraz. Zváni jsou malí i velcí, umělci i laici!
Těšit se můžete i na školu žonglování.
17:05 h Komentovaná prohlídka palácové části prohlídkového okruhu Pernštejnská rezidence – nejstarší renesance v Čechách s Tomášem Libánkem, ředitelem muzea. Nutná rezervace: rezervace@vcm.cz
18–19 h Koncert ZUŠ Pardubice-Polabiny ve výstavě krojů zahraje soubor žáků Zobcertino skladby pro zobcová kvarteta, převážně z doby renesance. V expozici skla si dívčí klarinetové kvarteto připravilo úpravy různých populárních skladeb.
19:00 h Komentovaná prohlídka Pernštejnské zbrojnice s Janem Tetřevem, kurátorem. Nutná rezervace: rezervace@vcm.cz
20–21 h Etno kapela Roberta Kováče – osobitá romská kapela ve složení Robert Kováč a Imre Gažo (housle), Vladimír Bukaj (akordeon) a Arpád Tuleja (kontrabas). Velké nádvoří zámku.
21:15 h Proměny pardubického zámku na fotografiích. Historickými fotografiemi vás provede Veronika Schiebelová. Přednáškový sál.