Východočeské muzeum v Pardubicích, Zámek čp. 2, 530 02 Pardubice vcm@vcm.cz
+420 466 799 240

Food festival Pernštejnské hodování 2022

24. září 202210:00 - 18:00

velké nádvoří zámku Pardubice, vstup zdarma

Druhý ročník food festivalu na pardubickém zámku.
Moderní gastronomie a pernštejnská kuchyně na jednom místě! Přijďte ochutnat jak špičkové výtvory současných kuchařů, tak ověřte jejich um v přípravě jídla, které se podávalo u pernštejnského dvora a v době renesance! Prodejci uvaří, usmaží i upečou dobroty jak podle dobových receptů, tak podle současných trendů. Na své si přijdou milovníci masa, sladkých dezertů i vegetariánské kuchyně, okusit můžete regionální speciality i cizokrajná jídla. Však to byli Pernštejnové, kdo do Čech i do Vídně přinesli chuť Středomoří a propagovali recepty italské a španělské kuchyně. Zámecký areál s valy nabídne ideální odpočinkové prostředí pro pikniky, posezení na nádvoří – ať už přijdete na zážitkový oběd či odpolední svačinu.

Druhý ročník festivalu bude také spojený se stanovištěm pro rodiny s dětmi. Najdou zde dílnu, kde si vyrobí všechno pro pořádný koktejl!

pernstejnske-hodovani-2022-A2-plakat

Seznam prodejců
Pardubický pivovar, Pivovar Beránek Stěžery, Pivovar Kamenice nad Lipou, Hostinec U Hubálků Kostelec nad Orlicí, Divadlo Kozlík - bramborové placky na peci, Minimlékárna Juliana, Restaurante Tapas Le Terraza, Zmrzka Bellezza, Pražírka Barona café, Story of coffee, BBQ boys, Uzenářství Morávek, Medovinka Sobětuchy, Vinařství Bítovany, Cupcakes Barbora Jechová, CHOCO chicks, Los Churros, Amity drinks, Warung Indonesia, Dorty Jana - Sladká Vášeň Lázně Bělohrad, JJ Bill Grill, Bůůů and Chrocht, Anne´s food truck, Káva a krám, Pekelně dobré langoše, Trubička z kopečka

Nad akcí převzal záštitu náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.