Východočeské muzeum v Pardubicích, Zámek čp. 2, 530 02 Pardubice vcm@vcm.cz
+420 466 799 240
8. září 202118:00 - 19:00

Kaple Tří králů

Hudební duo Zdeňky a Pavla Vránových

Duo Vespral je smyčcové duo manželů Zdeňky a Petra Vránových, které je veřejnosti známo již od svého založení roku 2011, kdy oba houslisté působili ve skupině prvních houslí Komorní filharmonie Pardubice. Repertoár dua je stylově rozmanitý a sestává ze skladeb vrcholného baroka, klasicismu, českého i světového romantismu a sahá i k hudbě 20. století. Návštěvníci koncertů si mohou vyslechnout i autorské skladby pro housle a violu a též známé filmové a muzikálové melodie v neobvyklých aranžích Petra Vrány. Duo Vespral vystupuje na mnoha pódiích v České republice a hrává též u příležitosti nejrůznějších společenských událostí.

Na koncertě zazní, kromě autorských skladeb a aranží Petra Vrány (G. Gershwin, E. Morricone, P. Hapka apod.), též klasická díla skladatelů J.M. Leclaira, W.A. Mozarta, J. Suka, či B. Bartóka. Posluchači si přijdou na své i díky uvedení premiéry třívěté programní skladby francouzsko-české bicistky a skladatelky C. Boiffin pro housle sólo s názvem Javor.


Koncert je součástí roku Vilém 500
Vstupné 100 Kč. Předprodej vstupenek od 25. 8. na pokladně Východočeského muzea, info: kantova@vcm.cz, 773 819 209
Počet míst omezen

Návštěvníci mají povinnost na koncertu dodržovat aktuální vládní nařízení, především použít ochranu dýchacích cest (respirátor FFP2 nebo nanoroušku) a při vstupu prokázat, že jsou 22. den po první dávce očkování, nebo do 180 dní po prodělání onemocnění COVID 19, případně předložit antigenní test (ne starší než 72 hodin) nebo PCR negativní test (ne starší než 7 dní). V případě nedodržení protiepidemických opatření nevzniká nárok na vrácení vstupného na akci.