Východočeské muzeum v Pardubicích, Zámek čp. 2, 530 02 Pardubice vcm@vcm.cz
+420 466 799 240
26. června 202016:30 - 22:00

Od 16.30 do 22 hodin, první zámecký rondel, dobrovolné vstupné
Přehlídka písničkářů pohybujících se mimo hlavní proud. Na prvním zámeckém rondelu vystoupí pět výrazných songwriterů z celé České republiky.
Pořádá Centrum pro otevřenou kulturu ve spolupráci se Zámkem Pardubice.

Rondel Fest

Line-up:
16:30 Dan Vertigo
17:30 Zapomnělsem
18:30 Emily Thiel
19:30 Jakub Tichý
20:30 Aran Epochal

Dan Vertigo – originální rock'n'roll-folkový písničkář z Brna. Hraje na kytaru, stompbox-buben a zpívá písničky o cestování, popíjení, babičkách a bezdomovcích. Těšte se na sypačky, energii, improvizaci a místy nemístný humor.
Zapomnělsem – hudební pseudonym Aleše Macenauera. Pro jeho tvorbu, která vychází z kořenů folkového písničkářství, jsou typické alternativní až experimentální přístupy a texty dýchající melancholií jesenických a rychlebských hor.
Emily Thiel - zpěvačka/textařka/kytaristka z pražské folk-funkové skupiny Yo Soy Indigo. Emilyin hlas je hluboký a osobní, doprovázen jejím skromným vybrnkáváním.
Jakub Tichý - folk punk divného Jakuba s divnými texty z divného Frýdku-Místku.
Aran Epochal - poslední kovboj s akustickou baskytarou, který šetří každým slovem a v jehož písních se v temných lesích ztrácí pohádkové postavy. Kdyby byl Michal Tučný vyšší a na posledním táboráku přihodil do ešusu houbičky, možná by to vypadalo nějak takhle.

Akce se koná v rámci projektu Textconnexion 2020, který je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.