Východočeské muzeum v Pardubicích, Zámek čp. 2, 530 02 Pardubice vcm@vcm.cz
+420 466 799 240

Pernštejnlove 2020

28. červenec - 1. srpna 202021:00 - 22:00

Východočeské muzeum v Pardubicích a uskupení NaEx uvádějí 5. ročník open air divadelního festivalu v srdci Čech Pernštejnlove
www.pernstejnlove.cz; www.facebook.com/pernstejnlove
Vstupenky koupíte v síti Sms ticket, Infocentru Pardubice nebo v den představení v pokladně Východočeského muzea
Permanentka na zámecké nádvoří celý festival 1000 Kč, permanentka do šapita celý festival 600 Kč.

Děti do 15 let zdarma bez nároku na místo.

Úterý 28. 7. 2020

od 21 hodin, zámecké nádvoří, vstupné 300 Kč
ZMRAZOVAČ / Kočovné Divadlo Ad Hoc, Praha
Muzikál je plný napětí a morálních dilemat prošpikované hudebním géniem Verdiho, Pucciniho, Leoncavalla, Bizeta a dalších mistrů. Romance a akce, živý orchestr, mrtvé mrtvoly.
Od premiéry v roce 2013 vyprodalo komediální operní představení sály mnoha divadel a kulturních domů po celé České republice. Tříaktové opeře, jejíž páteř tvoří mimořádně invenčně a vtipně přetextované operní hity, se tleskalo ve stoje nejen na přehlídce amatérského divadla Jiráskův Hronov, ale třeba i na festivalu hudebního divadla Opera či na mezinárodním festivalu Spots op West v Belgii.

Středa 29. 7. 2020

od 18 hodin, šapito, vstupné 200 Kč
KABARET NAHATÝ SHAKESPEARE / Divadlo Tramtarie, Olomouc
Pět v jednom aneb Pět nejslavnějších tragédií Williama Shakespeara v jedné divadelní komedii. Všechno, co jste chtěli vědět o Shakespearovi a báli jste se zeptat! V současnosti se jedná o jeden z nejžádanějších titulů Divadla Tramtarie, který má za sebou již celou řadu hostování včetně účasti na mezinárodním divadelním festivalu v Bukurešti Fest(in) on the Boulevard. Těšit se můžete na tyto známé tragédie: Romeo a Julie, Král Lear, Othello, Macbeth a Hamlet.


od 21 hodin, zámecké nádvoří, vstupné 300 Kč
OSKAR A RŮŽOVÁ PANÍ / Jan Sklenář a Martina Eliášová (Klicperovo Divadlo, Hradec Králové)
Oskar a růžová paní vypráví o hlubokém přátelství desetiletého Oskara a jeho pečovatelky. Neúnavný rozumbrada, který zase tráví své dny v nemocnici, má díky hře vymyšlené babi Růžou, možnost prožít si celý dlouhý lidský život. Od dětství, přes pubertu, první lásku, starosti dospělých a druhou mízu, až po stáří. Inscenace se hraje bez přestávky od roku 2008 a jsme rádi, že se nám ji podařilo na festival získat.

čtvrtek 30. 7. 2020

od 18 hodin, šapito, vstupné 200 Kč
TŘI VERZE ŽIVOTA
/ Divadelní studio D3, Karlovy Vary
Hořkosladká komedie o jednom večírku třikrát jinak. Dva manželské páry. Jeden z nich přichází na večeři ke druhému, ale přichází o den dřív, než bylo domluveno. Ve třech variantách této jediné výchozí situace se rozvíjí hra o setkávání a míjení se, o chtění domluvit se i o snaze bořit zajeté koleje života. Hra o touze po tom, co nemáme, ale chceme a nikdy nemůžeme mít.


od 21 hodin,
zámecké nádvoří, vstupné 300 Kč
DON QUICHOT a SANCHO PANZA / Divadlo Commedia, Poprad (Slovenská republika)
Celosvětově známý satirický příběh, ve kterém se chudý španělský šlechtic Don Quichot zblázní ze čtení rytířských románů a vydá se do světa bránit sirotky, vdovy a panny. Jeho průvodce je Sancho Panza, obdařený lidovou moudrostí a dobrotou. Slovenský soubor Divadlo Commedia baví svými komediemi diváky napříč celým Československem.

pátek 31. 7. 2020

od 18 hodin, šapito, vstupné 200 Kč
HALÓ / U.F.O. (Unie ftipných osobností), Týniště nad Orlicí
Skvělá autorská situační komedie, která se letos stala suverénním vítězem soutěžní přehlídky v Červeném Kostelci. Lumír má prosperující podnik, peníze a krásnou mladou ženu. A také chamtivou bývalku, natvrdlého syna a stále tíživější pocit, že až tu jednou nebude, nikdo si na něj nevzpomene.

od 21 hodin, zámecké nádvoří, vstupné 300 Kč
V BORŮVČÍ / Geisslers Hofcomoedianten, Praha
Láska hory přenáší, ale vášeň dělá z lidí... co? Kdo nechce vzplanout, nesmí do lesa! Lechtivá komedie plná lesních plodů a roztoužených zvířátek. Let’s baROCK! - tak to je asi nejlepší popis divadelní tvorby Geisslerů. V inscenacích totiž propojují moderní umění se starým, komické s tragickým, vznešené s přízemním. Už 16 let nabízí publiku moderní, komediální, vizuálně působivé a velmi hudební divadlo.

sobota 1. 8. 2020

od 18 hodin, šapito, vstupné 200 Kč
PŘEDSTAVENÍ (rande) naslepo
Kdo bude hrát? Neřekneme! Co to bude za titul? Nevíme. Jít na divadlo a nevědět, co mě čeká?! To je něco jako rande naslepo. Berte to od náš jako dárek k 5. výročí festivalu o lásce a vztazích ve všech podobách. Bude to situační komedie nebo tragédie? Nadchne mě černý humor? Nebo mě přišpendlí k sedačce muzikálové hity? Co si mám vzít na sebe? A koho s sebou? Pochyby jsou na místě!

od 21 hodin, zámecké nádvoří, vstupné 200 Kč
Tlustý prase / Divadlo bez zákulisí, Sokolov

Hořká komedie (jednoho z nejznámějších současných amerických dramatiků) nazvanou Tlustý prase.
Mladý, úspěšný Tom se na obědě setká s Helenou. Zatímco on je IN, ona je … tlustá jako prase. Je tak jiná než dívky v jeho světě, že se do ní zamiluje. Láska je slepá, ale Tomovo okolí, Carter a Jeannie, ne. Jak dopadne střet světa IN a OUT? Komedie o současném světě, kdy je obal přednější než obsah.