Východočeské muzeum v Pardubicích, Zámek čp. 2, 530 02 Pardubice vcm@vcm.cz
+420 466 799 240

Pardubická muzejní noc 2019

24. května 201917:00 - 23:00

areál pardubického zámku

Výjimečná příležitost prohlédnout si muzea, galerie a další objekty v netradičním nočním čase se naskytne návštěvníkům v rámci Festivalu muzejních nocí.
Vstup do objektů zdarma.
Pardubická muzejní noc 2019 se koná pod záštitou primátora města Pardubic Martina Charváta a prvního náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka.
Akce se zúčastní: Východočeské muzeum v Pardubicích – Zámek Pardubice, Východočeská galerie v Pardubicích, Galerie města Pardubic, Výstavní prostor Mázhaus, Krematorium Pardubice, Museum Rosice nad Labem, Zelená brána, Letecké muzeum Ing. Jana Kašpara.
Jednotlivá místa spojí jízdy historického trolejbusu Škoda 9Tr a historického autobusu Karosa B731.
Více: www.pardubickamuzejninoc.cz
Facebooková stránka

17–23 h Volný vstup do expozic skla, historie a archeologie a na zámeckou věž. S hvězdářem pozorujte hvězdy dalekohledem, ve virtuální projekci vesmíru procestujte vzdálené kouty vesmíru.
18–21 h Výroba korálkových a létajících motýlů - výtvarné dílny pro děti na nádvoří zámku

Doprovodné programy během večera a noci:
17 h Komentovaná prohlídka Od hradu k zámku: proměny pernštejnské rezidence – trasa vede po nádvoří a valech, sraz v Labské bráně
18–18.30 h Expozice skla – koncert ZUŠ Polabiny
18 h Prohlídka krytu civilní obrany (nutná rezervace na rezervace@vcm.cz nebo tel. 607 034 110)
18.30 a 19.30 h Komentované prohlídky historické expozice Pardubice - příběh města s historiky Ladislavem Nekvapilem a Janem Tetřevem
20–20.30 h a 21–21.30 h Krátké koncerty Lovesong Orchestra
Lovesong Orchestra je pětičlenná dechovka „balkánského střihu“ kapelníka Tomáše Průši. Hrají převážně akusticky, v pohybu, přímo mezi lidmi a jejich hudba je zcela jednoduchá, velmi energická a plná emocí. Vlastní autorský repertoár kapela doplní nejkrásnějšími hity z Balkánu a Španělska.
21.30–22.30 h Světy v kameni – parkán – přednáška geologa Jiřího Šury s promítáním
Autor výstavy ukáže a vysvětlí, co vše se musí udělat, aby se z nevzhledné hroudy, která se nachází v přírodě, stal kámen, na kterém lze pořídit vystavené fotografie. Na souboru podivuhodně nesourodých fotografií Jiří Šura ukáže, kde všude kolem sebe najdeme křemeny a jejich příbuzné.
22–23 h Pozorování nočních motýlů – valy pardubického zámku – provází David Breiter
Poznáte různé druhy nočních motýlů, kteří počtem čeledí a druhů mnohem převyšují druhy denní. V případě špatného počasí se bude na toto téma konat od 19 h přednáška v přednáškovém sále muzea.