Východočeské muzeum v Pardubicích, Zámek čp. 2, 530 02 Pardubice vcm@vcm.cz
+420 466 799 240

Pernštej(l)ove 2018

1. - 4. 8. 2018, areál pardubického zámku
Východočeské muzeum ve spolupráci se sdružením NaEx pořádá třetí ročník divadelního open air festivalu.

Léto a odpočinek, zábava, festivaly, putování po památkách, setkávání s přáteli…to jde dohromady. A jak vypadá vaše ideálně strávené léto? Co třeba na pardubickém Zámku, kde i letos ve dnech 1. – 4. srpna proběhne divadelní festival Pernštejn(l)ove?!
Divadelní soubory z celé republiky přivezou své inscenace, které se dotýkají lásky a vztahů. Klasická opera v činoherním podání, komedie o hledání romanticky založených mužů i ryze aktuální britská satira z pera Raye Cooneyho. To všechno čeká diváky festivalu pod širým pardubickým nebem. Třetí ročník Pernštejn(l)ove uvádí převážně komedie, mnohé z nich získaly ocenění na divadelních festivalech. Novinkou bude taneční vystoupení dua Lucia Kašiarová a Vanda Hybnerová.
Záštitu nad festivalem převzala 1. místopředsedkyně Senátu Miluše Horská, 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek a náměstek primátora Pardubic Jakub Rychtecký. Finanční podpory se ujaly město Pardubice, Pernštejn Media, Eurovia a EOP Opatovice, a.s.

Vstupenky koupíte v pokladně Zámku Pardubice, Infocentru a v síti Ticketportal. Jednotlivé vstupné na jedno představení je 150 nebo 200 Kč, permanentka 600 Kč. Děti a mládež do 15 let vstup zdarma.

www.pernstejnlove.cz

DIVADELNÍ PROGRAM
Středa 1. 8. od 21 h, nádvoří zámku, vstupné 200 Kč
Prodaná nevěsta – SDO A. Jirásek, Úpice
Nejznámější česká opera ve slavné netradiční verzi Divadla Drak z 80. let. Více než čtyřicítka herců, zpěváků a muzikantů. Milostná i detektivní zápletka, světoznámé árie a sbory, komické situace a hlavně – happyend!
Inscenace si letos z festivalu Orlická maska odvezla hlavní cenu a řadu ocenění nejen za herecké a pěvecké výkony.
www.divadloupice.cz/repertoar/prodana-nevesta-2018
Délka představení: 60 minut

Čtvrtek 2. 8. od 18 h, nádvoří zámku, vstupné 150 KčBůh masakru – Divadlo Jesličky Josefa Tejkla, Hradec Králové
Vynikající hořká komedie o tom, že v každém z nás dřímá sobectví, agrese a touha vrazit tomu druhému pěstí. Jedenáctiletý Stanislav a jeho kamarád Bruno se poprali na dětském hřišti. Rodiče chlapců se setkávají, aby nepříjemnou situaci v klidu a přátelské atmosféře vyřešili. Jde přece o chápavé, vzdělané a rozumné lidi! Ovšem dobré úmysly jim vybuchnou v rukou jako domácí pyrotechnika.
Inscenace na přehlídce v Červeném Kostelci v roce 2016 získala cenu a doporučení na celostátní přehlídku. Režie: Josef Jan Kopecký
Délka představení: 90 minut

Čtvrtek 2. 8. od 21 h, nádvoří zámku, vstupné 150 KčPo stopách něžného muže – Divadlo Tramtarie Olomouc
„Nejdřív ji musíš pochválit: Ty jsi vážně skvělá holka! A hned potom jí řekneš: Ale myslím, že si zasloužíš někoho lepšího, než jsem já. Jako že se s ní rozcházíš kvůli ní, chápeš?“ Komedie o hledání romanticky založených mužů, jejichž existence nebyla nikdy zcela prokázána. V hlavní roli tři muži a jeden velký problém: Ženy!
Délka: 2 h 15 min včetně přestávky

Pátek 3. 8. od 18 h, nádvoří zámku, vstupné 150 Kč
Comedia à la carte – DK Jirásek, Česká Lípa
Vítěz 13. ročníku Lounského divadlení s crazy komedií poskládanou z náhodných motivů a postav komedie dell’arte.
Autorská komedie vychází z improvizovaného divadla renesanční Itálie a přináší s sebou tradiční humor souboru z pera scénáristy a režiséra Václava Klapky. Jak se poperou trosečníci z daleké Sardinie se statusy uprchlíků? Stihnou se do sebe všichni navzájem zamilovat dřív, než je zajme zlověstný Il Capitano?
80 min bez přestávky

Pátek 3. 8. od 21 h, nádvoří zámku, vstupné 200 Kč
ANGEL-Y – Lucia Kašiarová a Vanda Hybnerová
Nikdo není opuštěnější než andělé, strážci u nebeské brány. Trpělivě čekají, ale nikdo nepřichází. Ticho. Čas plyne. Jsou zbyteční. Musí se nějak zabavit. Přijďte se podívat na směs klišé různého druhu, na dvě cynické ženy, které se nebojí být patetické a sentimentální. Na dvě těla pod tíhou křídel, která by je měla povznést, ale neví se kam. Sdílíme s vámi naši trapnost, náš primitivní poetismus.
www.altart.cz/project/angel-y

Sobota 4. 8. od 18 h, rytířské sály, vstupné 150 Kč
Dva – Amadis Brno
Jedna žena, jeden muž spojeni příběhy několika hostů. Odehrává se v průběhu jednoho večera v průměrné hospodě v severní Anglii. Inscenace postupně odkrývá jemné mezilidské vztahy, které obsahují domácí násilí, touhu zemřít, někoho vlastnit či dokázat odpustit sám sobě… Vítěz přehlídky Dačické kejklování 2018.
70 minut bez přestávky

Sobota 4. 8. od 21 h, nádvoří zámku, vstupné 150 Kč
Rodina je základ státu – J. K. Tyl, Meziměstí
Hra patří mezi nejúspěšnější britské bláznivé komedie obsahující složitou zápletku a suchý britský humor. Odehrává se v londýnské nemocnici, kde se jeden z lékařů připravuje na přednášku, která mu může zajistit kariérní postup. Ovšem těsně před začátkem přednášky se u něj nečekaně objeví bývalá milenka, která mu oznámí, že spolu mají dospělou dceru. Vítěz přehlídky Miletínské divadelní jaro 2018.
www.divadlo-mezimesti.cz/predstaveni90 minut s přestávkou