Východočeské muzeum v Pardubicích, Zámek čp. 2, 530 02 Pardubice vcm@vcm.cz
+420 466 799 240

Koncerty v parkánu pardubického zámku 2016

Parkán pardubického zámku, 1.6.2016 - 21.8.2016
Druhý ročník oživení venkovního prostoru Zámku Pardubice. Těšit se můžete na koncertní vystoupení různých žánrů. Výběr hudebních projektů je průřezem žánrů od poměrně klasických po velmi alternativní, kytarové a instrumentální i elektronické nebo vokální.

Středa 11. 5. v 18 h, parkán
Jazz Band Jindřicha Pavlíka
Jazz Band je tvořený žáky ZUŠ Polabiny a snaží se ve svém repertoáru věnovat co nejširšímu okruhu žánrů taneční hudby.
Těleso má za sebou pět let své existence. Jeho název je připomínkou hudební osobnosti, bývalého ředitele polabinské ZUŠ - Jindřicha Pavlíka. Pro řadu jeho členů je to první skvělá zkušenost s hraním ve velkém hudebním tělese a mnozí hráči mají potom usnadněnou cestu do další hudební praxe. Jazz Band se snaží účinkovat v rámci kulturního života našeho města – ať už při akcích typu Zrcadlo umění, Novoroční Souznění, Multikulturní týden, oslavy výročí Jana Pernera nebo plesech pardubických škol. V jeho čele stojí učitelé ZUŠ Pavel Merta a Jan Bezdíček

Čtvrtek 12. 5. v 17 hodin, parkán, vstup zdarma
Noční chodec
Vernisáž fotografií Štěpána Bartoše otevře 2. ročník Open air galerie parkán v areálu pardubického zámku. Více...

Středa 1. 6. v 18 h, parkán, vstup zdarma Musica per gaudium: Na pomezí (etnické a staré hudby)
Soubor mladých interpretů dobové evropské hudby oživí majestátní prostor zámeckého parkánu.
Program souboru Musica per gaudium nazvaný Na pomezí vznikl prolnutím dvou programů. Prvním zdrojem jsou písně různých národů a etnik (písničky ze Slovenska, Makedonie, Bulharska, písně sefardských Židů apod.), druhým skladby italských, španělských a jiných autorů 16. - 18. století, jejichž skladby vybízí k podobně přímočaré interpretaci. Tomuto pojetí odpovídá i použitý instrumentář souboru - setkávají se spolu lidové, historické i moderní nástroje (viola da gamba, renesanční i španělská kytara, zobcové flétny, chalumeau, kontrabas, různé etnické a dobové perkuse).

  1. 6. od 19.30 h, parkán pardubického zámku, vstup 50 Kč
    Dj Johana / disco - electronica
    Johana Švarcová je femme fatale s lidskou tváří.
    Oblíbená djka s obličejem řecké bohyně zahraje mix disca 80. a 90. let řízlý současnou electro muzikou. V živém dj setu si třeba i zazpívá. Vy ale budete tančit na sto procent.

7. od 19.30 h, parkán pardubického zámku, vstup 50 Kč
Ventolin / dj live set - electronica
Ventolin je především živý elektronický projekt (Live PA), kombinující prvky elektra, raného acid house, punku a techna.
Ať už to byla Cesta do Olomouce nebo hit Veverky, Ventolin vždycky dokázal svoje publikum vyhecovat k nevázanému tanci a spontánní performance, do které se sám zapojil. Zažijete-li letní večírek s Ventolinem, jistě o něm budete ještě dlouho vyprávět.

13. 8. od 19.30 h, velké nádvoří pardubického zámku, vstup 50 Kč
Please the Trees / indie rock
V současnosti nejznámější česká alternativní kapela už objela všechny velké české festivaly a několikrát hostovala i v zahraničí. Její největší devizou je mimo světového zvuku také specifický hlas frontmana kapely Václava Havelky, který rozezní nádvoří pardubického zámku.

Koncert Please the Trees se koná jako součást programu Olympijského parku Pardubice 2016