Východočeské muzeum v Pardubicích, Zámek čp. 2, 530 02 Pardubice vcm@vcm.cz
+420 466 799 240

Koncerty v parkánu pardubického zámku

Parkán pardubického zámku, 15.6.2015 - 25.9.2015

Cílem projektu je oživení venkovního prostoru Zámku Pardubice. Těšit se můžete na koncertní vystoupení různých žánrů. Výběr hudebních projektů je průřezem žánrů od poměrně klasických po velmi alternativní, kytarové a instrumentální i elektronické nebo vokální. Část projektů pochází z východních Čech nebo k nim má vřelý vztah.

15. 6. v 18 hodin
se uskuteční slavnostní otevření nového výstavního místa na pardubickém zámku - Open air galerie parkán. Při této příležitosti vystoupí kytaristka, skladatel a zpěvák Zdeněk Bína

Sobota 27. 6. ve 20.30 h
Sonja Vectomov & Hyenaz
Společně se Sonjou Vectomov www.sonjavectomov.com vystoupí vizuálně hudební projekt z Berlína Hyenaz. www.hyenaz.com
Sonja Vectomov je finsko-česká hudebnice a skladatelka elektronické a klasické hudby. Její hudební vývoj začal v raném věku s experimenty v oblasti musique concrète, s magnetofónem, studiem houslí a klavíru, a dětským sborem, a dále pokračoval do hlubin acid techna a finské elektro scény. Je vášnivou zvukovou cestovatelkou se spontánními texty, které jsou motivovány literaturou, každodennim životem a vědeckými tématy.
Těšte se na elektronické beaty a syntezizátory, akustické nástroje jako jsou housle, harmonika, mandolína a viola, a hlas, který je na cestě mezi zpěvem a vyprávěním příběhů. Očekávejte pulzující zvukové vlny s harmonickou sprchou, která vás bude hypnotizovat a vy poletíte do neznámých krajin zvukového časoprostoru.
Sonja hraje převážně v Evropě. Často hraje společně s dalšími umělci jako jsou: Jessy Lanza, God Des & She, Tusk & Mad Kate, Scream Club, Kyklos Galaktikos a další.
Její EP "92" vyjde během léta 2015 na Berlínském labelu Reveller Records. www.sonjavectomov.com


Čtvrtek 23. 7. ve 14 h, parkán, vstup volný
La Bilancetta
Parkánem zazní hudba zrozená převážně v Itálii a ve Španělsku, dávající nám přivonět k lahodnému způsobu „jižanského“ hudebního myšlení. Ať už se jedná o italské raně barokní skladby nebo španělské písně či instrumentální skladby a tance, jsou v nich vždy neskrývané a překvapivě se měnící emoce, jak už to bývá u všeho, co se zrodilo ve Středomoří. Provedení staré hudby v podání souboru La Bilancetta odpovídá instrumentář: barokní housle, barokní kytara, cembalo, viola da gamba, violone... Info: slepickova@vcm.cz, 606 241 128Pátek 14. 8. v 19 h, vstup volný
Člověk pokrokový – Mixtape live
Bonus a Mary C v živém setu www.temnysily.cz
Začalo to Koncem civilizace a teď je to ve fázi chaosu a intuice. Rapper Bonus si dává pauzu, koncertuje jako producent s projektem Tvrdý/Havelka a připravuje novou desku. Rapovat ho můžete vidět jen v živém mixtapu s Mary C.
DJ a rapper, typická hiphopová sestava, tentokrát ale s aktuálním obsahem a zneklidňující atmosférou. Neuslyšíte ani typické rapové texty ani scratche. Živý mixtape ČLOVĚK POKROKOVÝ znamená další krok do nejistoty ve jménu pokroku. Představuje Bonusovu tvorbu v nových souvislostech, ve spojení s avantgardními psychedelickými beaty, které vybírá a naživo míchá a remixuje Mary C.

Čtvrtek 20. 8. v 15 h, parkán, vstup volný
Soubor lesních rohů Hradec Králové
Zámecká a lovecká hudba v parkánu pardubického zámku nás přenese do života šlechtických rodin v 18. a v 19. století. Připomeneme si proslulé období pardubických parforsních honů prostřednictvím jezdeckých fanfár Kinských, Lobkowitzů, Thurn Taxisů a Clam Gallasů. Zaposloucháte se do krásné hudby starých mistrů Leopolda Mozarta, Antonína Rejchy, G. F. Händela, Antonia Vivaldiho, C. M. Webera a W. A. Mozarta v podání lesních rohů. Info: slepickova@vcm.cz, tel. 606 241 128

Pátek 4. 9. ve 20.30 h, parkán, volný vstup
Sítě & Obelisk of light

Experimentující syntetický zvuk a kytarová melancholie Sítí, hradecké dvojice Honza Tomáš a Honza Kašpar. Oba sdílí nadšení pro instrumentální improvizaci. Pavučinou hypnotických zvukových konstant splétanou z kytar a syntetizátorů prostupuje při koncertech zpěv a ani oni dva teď nevědí, jak budou Sítě znít příště.
Obelisk of Light je sólový projekt Jana Kašpara, člena kultovní hradecké formace Pavilon M2. V Obelisk of Light vytváří Kašpar hrou na kytaru a manipulací se širokou škálou efektů dlouhé meditativní dronové plochy, zvukové obelisky. http://sitesitesite.bandcamp.com/; www.facebook.com/zrcadlemven; www.facebook.com/ooloolooloolool

Úterý 8. 9. 2015 od 18 h
Večer s trampskou písní

vystoupí skupina Carramba z České TřebovéPátek 25. 9. ve 20.30 h, parkán, volný vstup
Kittchen - folkový písničkář v kuchařské masce
Laptopový folk okořeněný kuchyňským industriálem
Kittchen vypustil své debutové album Menu zadarmo na síť na jaře v roce 2011. Ještě před vánocemi deska kombinující zvuky kuchyně a laptopový folk získala nominaci na cenu Vinyla. Druhá deska Radio byla nominována kromě Vinyly i na další dvě hudební ceny, Apollo a Anděl. A tu posledně zmíněnou i vyhrála. Na začátku letošního června vyšlo třetí album Kontakt. To, stejně jako předchozí desky, si stáhnete na www.kittchen.cz.