Východočeské muzeum v Pardubicích, Zámek čp. 2, 530 02 Pardubice vcm@vcm.cz
+420 466 799 240

Zažijte historii zblízka: Speciální prohlídky a restaurátorské dílny v Zámku Pardubice a depozitáři v Ohrazenicích

V rámci oslav Dnů evropského kulturního dědictví se v neděli 10. září otevře Zámek Pardubice i muzejní depozitář v Ohrazenicích veřejnosti zdarma. K vidění bude prohlídkový okruh Pernštejnská rezidence, komentované prohlídky Top 8 pokladů z depozitáře, ale také příležitost nahlédnout do konzervátorských dílen, kde restaurátoři ukážou své umění a dovednosti.

„Nově letos zpřístupníme depozitární areál v Ohrazenicích. Zájemci si mohou rezervovat jak prohlídky depozitářů s kurátory v 10, 13 a 15 hodin, tak i exkurze do konzervátorských dílen s restaurátory v 13 a 15 hodin. Sraz účastníků je před branou depozitáře, v Semtínské ulici 157,“ zve ředitel Východočeského muzea v Pardubicích Tomáš Libánek. K vidění bude například vojenský polní telefon z 30. let minulého století, prvotisk Pražské bible z roku 1488 nebo historická pohlednice s pravým bažantím peřím. Restaurátoři zase ukáží, co obnáší práce s loutkovým divadlem, pravěkými nádobami, kovy z doby bronzové a železné, ale také plakáty či textilem.

V Zámku Pardubice budou návštěvníci moci prohlédnout expozice skla, numismatiky a archeologie. Chybět nebude ani výstava Jaké odění, takové uctění. Zájemci mohou také rezervovat prohlídky Pernštejnské rezidence a společenských prostor zámku v 11, 13 a 15 hodin.

Kontakt:

E-mail: rezervace@vcm.cz

Tel.: 607 034 110