Východočeské muzeum v Pardubicích, Zámek čp. 2, 530 02 Pardubice vcm@vcm.cz
+420 466 799 240

Zámek plný knih se letos stěhuje do reálky

Malý knižní veletrh Zámek plný knih se letos kvůli rekonstrukci pardubického zámku stěhuje. Východočeské muzeum v Pardubicích ho mimořádně otevře v sále Jana Kašpara v budově bývalé reálky – sídle Pardubického kraje na Komenského náměstí. V pátek 8. listopadu tu od 10 do 17 hodin své publikace nabídnou regionální nakladatelství, paměťové instituce jako muzea, galerie, archivy a knihovny a další vydavatelé specializující se na odbornou a populárně naučnou literaturu.

Devátý ročník bude sice menší svým rozsahem, přesto dorazí více než dvě desítky vystavovatelů. „Žhavé novinky ze své knižní produkce představí například Archeologický ústav Akademie věd České republiky, Expedice F. L. Věka či Národní památkový ústav,“ vyjmenovává některé z vystavovatelů organizátorka akce Renáta Tetřevová z Východočeského muzea. „Novinář a spisovatel Petr Feldstein spolu s Tomášem Libánkem budou prezentovat svou novou knihu Skoro proti všem, která se zabývá příběhem časopisu Student a jeho koncem po okupaci v roce 1968. Nakladatelka Jarmila Doležalová představí knihu významné knihovnice, exulantky a skautky Sylvy Šimsové nazvanou Láska v exilu 1949-1950,“ zve dále Renáta Tetřevová.

„O tento knižní veletrh odborné a populárně naučné literatury je každoročně velký zájem, proto jsme muzeu nabídli provizorně po dobu rekonstrukce naše prostory v reálce. Věřím, že si fanoušci najdou cestu i sem,“ říká patron Zámku plného knih, 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.

Program:

10:00 – slavnostní zahájení
13:00 – prezentace publikací nakladatelství Lenka Gotthardová

14:00 – prezentace publikace – Tomáš Libánek, Petr Feldstein: Skoro proti všem, Grada 2019

14:30 – prezentace publikace – Sylva Šimsová: Láska v exilu 1949–1950. Z deníků a dopisů Sylvy Šimsové a Karla Janovického, RONADO 2019

Seznam vystavovatelů

Archeologický ústav AV ČR Brno
Duhová kočka
Expedice F. L. Věka
Galerie Art Francesco
Galerie moderního umění v Hradci Králové
Hvězdárna Pardubice
Kosmas Pardubice
Muzeum a galerie Orlických hor
Muzeum Českého ráje v Turnově
Muzeum Novojičínska
Muzeum Východních Čech v Hradci Králové
Nakladatelství Flétna
Nakladatelství GAUDEAMUS – Filozofická fakulta UHK
Nakladatelství GRADA
Nakladatelství Lenka Gotthardová
Nakladatelství REGIONA, Helena Rezková
Nakladatelství RONADO
Nakladatelství Usborne – SUNRISE English Books
Národní památkový ústav
Národní technické muzeum
Univerzita Pardubice
Vašíček Karel
Vydavatelství OFTIS s.r.o.
Východočeské muzeum v Pardubicích

Zámek plný knih 2019