Východočeské muzeum v Pardubicích, Zámek čp. 2, 530 02 Pardubice vcm@vcm.cz
+420 466 799 240

Zámecká stopovačka hravě poodhalí minulost pardubického zámku

Jak zabavit děti po dobu jejich návštěvy areálu zámku, který je v rekonstrukci? Dát jim do ruky ilustrovaný plánek s tajemnými úkoly a nechat je hledat a řešit zámecké hádanky. Zámek totiž nebyl po celou svou historii jen šlechtickým palácem. V průběhu staletí plnil i jiné, leckdy překvapivé funkce. Zábavná, ale také poučná hra zavede nejmenší návštěvníky o pár stovek let zpátky, aby poznali málo známé dějiny pardubického zámku.

Hrací plánek si zájemci mohou zdarma vyzvednout ve schránce umístěné v zámecké bráně nebo si ho stáhnou a vytisknou z webu na adrese www.vcm.cz/stopovacka. „Hru je možné hrát celoročně v době otevření zámeckých valů a nádvoří. Primárně je určena pro děti od 6 do 12 let, ale na své si přijdou i rodiče,“ říká ředitel Východočeského muzea v Pardubicích Tomáš Libánek..

Po absolvování hry si úspěšní stopaři v zámecké pokladně (pouze v době jejího otevření) z osudí vylosují i drobnou odměnu na památku. „Kromě zámeckých magnetek, her, 3D pohledů v ní čekají i čokolády a na šťastlivce dokonce maskot zámku – plyšový páv,“ slibuje muzejní edukátorka Lucie Podroužková.