Východočeské muzeum v Pardubicích, Zámek čp. 2, 530 02 Pardubice vcm@vcm.cz
+420 466 799 240

Vydejte se s ornitologem za ptáky k písníkům Oplatil a Čeperka

Váháte, kam o víkendu do přírody? Vydejte se na procházku za ptáky kolem písníků Oplatil a Čeperka a přidejte se k oslavám světového den mokřadů! Východočeské muzeum v Pardubicích pořádá v sobotu 1. února ornitologickou vycházku, sraz je v 8.30 před nádražím ve Stéblové.

Světový den mokřadů připadá na 2. února. Připomíná se jím výročí Úmluvy o ochraně a rozumném využívání mokřadů majících mezinárodní význam především jako biotopy vodního ptactva, která byla podepsána v roce 1971 v íránském Ramsaru a je známá také jako Ramsarská úmluva. Ornitologové při této příležitosti pořádají o prvním únorovém víkendu vycházky za zimujícími vodními ptáky pro veřejnost.

„Na pískovnách budeme pozorovat a určovat početná druhově pestrá hejna zimujících vodních ptáků za pomoci stativového dalekohledu s velkým zvětšením. Budeme si povídat o ohrožení mokřadů a jejich vzácných ptačích obyvatel,“ nastiňuje program ornitolog Libor Praus. Procházka je dlouhá asi osm kilometrů a končit bude přibližně okolo poledne. Vhodná je i pro rodiny s dětmi. Účast je zdarma. „Doporučuji vzít si vlastní dalekohledy, teplé oblečení, terénní obuv a svačinu,“ připomíná Praus.

Kontakt: Libor Praus, praus@vcm.cz, telefon 605 522 692.