Východočeské muzeum v Pardubicích, Zámek čp. 2, 530 02 Pardubice vcm@vcm.cz
+420 466 799 240

Pošlete muzeu pohled a vyhrajte prázdninovou soutěž

Časy zlaté éry pohlednic se už asi nevrátí. Ale příběhy, které posílání pohledů provázejí, nekončí. Sbírka Východočeského muzea jich dokáže vyprávět tisíce. Muzeum ji chce dále rozšiřovat, a proto letos opět vyzvalo své fanoušky, aby mu posílali pohlednice z dovolené.

„Podsbírka pohlednic obsahuje několik set tisíc kusů. Mrzelo nás, že v poslední době nepřibývaly skoro žádné přírůstky. I letos jsme proto vyhlásili letní soutěž a vyzýváme naše fanoušky, aby nám poslali pohled z dovolené, prázdnin nebo zajímavých cest,“ říká ředitel Východočeského muzea Tomáš Libánek. „Pohlednice zařadíme do naší sbírky a pro vylosované soutěžící máme dárkové předměty a knížku Cesta k modernímu městu. Nesmí ale zapomenout uvést kontakt na sebe,“ připomíná ředitel. Adresa je: Východočeské muzeum v Pardubicích, Zámek čp. 2, 530 02 Pardubice.

První letošní kousek už dorazil. Z německého Flensburgu poslal pohled loňský výherce soutěže, cestovatel a vrchní z železničních jídelních vozů Pavel Peterka. Soutěž potrvá do konce září, pohlednice je ale možné zasílat celý rok.