Východočeské muzeum v Pardubicích, Zámek čp. 2, 530 02 Pardubice vcm@vcm.cz
+420 466 799 240

Petr Nikl chystá na pardubickém zámku Líheň

V předvečer otevření výstavy Náhradní tvář na pardubickém zámku vytvoří výtvarník Petr Nikl s hudebníkem Ondřejem Smeykalem kombinovaný večer, performanci Líheň. V úterý 11. června od 20:30 hodin nabídnou na malém nádvoří zámku solitérní soustředěný projekt, postavený na dialogu SVĚTLA a ZVUKU.

„Tak jak se projekce rozkomíhá pomocí originálních mechanismů, strojků… i Ondřej Smeykal doprovází obraz svým novým pojetím hry na australské didgeridoo, které se promění v jakýsi organický syntezátor, jež může znít zcela futuristicky i organicky,“ zve Petr Nikl. Vstupné na performanci je dobrovolné.

Výstava Náhradní tvář se v hospodářských budovách zámku otevírá veřejnosti 12. června, potrvá do 8. září. Tato výstava představuje jednu z jeho nejpůsobivějších sérií, kde hlavním motivem jsou žebráci se psy, které vídal během covidové pandemie na pražském Karlově mostě. Zároveň se se svou tvorbou vrací na pardubický zámek. Sérii totiž doplňuje portrétní galerie Pernštejnů a cyklus portrétů blízkých osob Petra Nikla.