Východočeské muzeum v Pardubicích, Zámek čp. 2, 530 02 Pardubice vcm@vcm.cz
+420 466 799 240

Pardubický festival piva má v sobotu premiéru na zámku

Zámek Pardubice je nejen renesanční perlou města, ale také místem řady kulturních i sportovních akcí nebo festivalů věnovaných dobrému jídlu a pití. Letos poprvé bude hostit Pardubický festival piva. Koná se v sobotu 18. června od 12 do 20 hodin a vstup na první ročník akce je zdarma.

„Na festivalu se předvedou regionální pivovary především z východních Čech – Mordýř, U Vojtěchů, U Hušků, Rodinný pivovar 713 z Hradce Králové, Hradecký Klenot, Beránek ze Stěžer, ale také Kamenice nad Lipou nebo polská řemeslná piva,“ vyjmenovává některé z 13 pivovarů Tomáš Libánek, ředitel Východočeského muzea v Pardubicích, které festival pořádá.

Zámecký areál s rozlehlými obrannými valy nabídne ideální odpočinkové prostředí pro pikniky, posezení na nádvoří a v parkánu – ať už na ochutnávku lokálních piv, poslech koncertu či odpolední svačinu. „O živou hudbu se na festivalu postará od 17 hodin písničkář Martin Čmelík a od 18:30 se můžete těšit na punkrockovou kapelu Dirty Blondes,“ slibuje organizátor festivalu Matěj Bekera, vedoucí oddělení služeb muzea.

Dobré pivo je nutné zajíst neméně dobrým jídlem, a tak se návštěvníci mohou těšit na BBQ Boys, Bůůů and Chrocht, Poké sisters, Unrest foods nebo Zmrzku Bellezza.

Pardubický festival piva 2022 - plánek areálu