Východočeské muzeum v Pardubicích, Zámek čp. 2, 530 02 Pardubice vcm@vcm.cz
+420 466 799 240

Oslavte příchod podzimu v tvůrčí dílně na zámku

Jak s dětmi oslavit příchod podzimu? Co třeba výrobou vlastních dekorací? Východočeské muzeum v Pardubicích možná právě pro vás přichystalo tvořivou dílnu zaměřenou na barvy a tvary podzimu. Zapojíte fantazii a odneste si domů vlastní výrobek vytvořený hlavně z přírodních materiálů. Můžete se těšit na dýně, houby a podzimní motivy z luštěnin, semínek a barevného listí. Podzimní dílna se koná 26. října od deseti do 16 hodin ve společenském sále pardubického zámku.

„S podzimem samozřejmě přichází velká změna, která nemusí být pro každého příjemná. Dny jsou sice kratší a chladnější, ale příroda kolem nás působí přímo pohádkově. Stromy zbarví své listí do hřejivých barev a nejen dětem tento svět připadá kouzelný,“ říká muzejní edukátorka Monika Kabešová.

Tvořivá dílna pro děti je na zámku každý rok a dětem umožňuje strávit příjemný čas v inspirativním prostředí. „Vždy se snažíme vybrat takové motivy a materiály, které se vztahují ke konkrétnímu ročnímu období. Tentokrát si děti sestaví pohyblivá zvířátka, vybarví originální omalovánky a užijí si společně strávený čas. Naším cílem je zejména propojit dětskou fantazii s kreativitou,“ dodává Kabešová.

Vstupné je jednotné 50 korun. Děti do šesti let mají vstupné zdarma.