Východočeské muzeum v Pardubicích, Zámek čp. 2, 530 02 Pardubice vcm@vcm.cz
+420 466 799 240

Oceněná expozice skla se opět otevírá

Expozice české sklářské tvorby Východočeského muzea v Pardubicích se po dokončení opravy podlahy otevře veřejnosti v úterý 15. února. S.K.L.E.M. – Svět Krásy, Lehkosti, Elegance, Magie podle Ivo Křena tak opět zazáří v plné kráse.

Výstavní prostor ve 2. patře pardubického zámku má za sebou renovaci a opravu podlahy. „Podařilo se nám vše zvládnout o několik týdnů dříve, než jsme očekávali. Expozice je připravená na návštěvnický provoz,“ oznámil vedoucí historického oddělení Východočeského muzea Jan Ivanega. „Mám radost, že nenastaly žádné komplikace. Opětovné otevření expozice oslavíme 5. března komentovanou prohlídkou zaměřenou na díla jubilanta Jaromíra Rybáka, jehož práce jsou v expozici i sbírce hojně zastoupné,“ dodal.

Expozice S.K.L.E.M. – Svět Krásy, Lehkosti, Elegance, Magie podle Iva Křena představuje vývoj fenoménu originální sklářské autorské tvorby od poloviny 20. století do současnosti. Jde o nejrozsáhlejší prezentaci vývoje moderního českého autorského skla v České republice. V roce 2021 získala 2. místo v kategorii Muzejní výstava roku v soutěži Gloria musaealis.