Východočeské muzeum v Pardubicích, Zámek čp. 2, 530 02 Pardubice vcm@vcm.cz
+420 466 799 240

Na Štědrý den se opět rozsvítí pardubický zámek, muzeum zůstane zavřené

Osmnáct let trvá tradice pardubické Štědrovečerní muzejní noci. Každý rok 24. prosince se večer otevřelo Východočeské muzeum v Pardubicích svým návštěvníkům a nabídlo jim zdarma výběr ze svých výstav a expozic. Letos podobu svátečního večera, který si oblíbily tisíce lidí, ovlivní protikoronavirová opatření. Pokud nedojde k dalšímu zpřísnění, má muzeum v plánu otevřít zámeckou bránu a velké nádvoří pardubického zámku se slavnostně nasvíceným zámkem a vánočním stromem.

„Jestliže nebude více omezen pohyb osob a shromažďování, mohou se návštěvníci těšit na slavnostní nasvícení zámku mezi osmou a jedenáctou hodinou večerní. Na nádvoří zůstanou kromě vánočního stromečku také obří historické vánoční pohlednice,“ popsal průběh večera a noci ředitel Východočeského muzea v Pardubicích Tomáš Libánek. „Návštěvníky prosíme, aby nezapomněli na platná opatření, dodržovali dostatečné rozestupy a použili roušky nebo respirátory,“ upozornil Libánek.

Východočeské muzeum je od 18. prosince z důvodu vládního nařízení opět uzavřeno, přístupné jsou ale zámecké valy a velké nádvoří se zmíněnými vánočními pohlednicemi, u kterých se návštěvníci mohou vyfotografovat a přání pak rozeslat svým blízkým. V parkánu najdou také volně přístupnou venkovní výstavu Parforsní hony v Pardubicích.

Zámek Pardubice s rozsvíceným vánočním stromečkem