Východočeské muzeum v Pardubicích, Zámek čp. 2, 530 02 Pardubice vcm@vcm.cz
+420 466 799 240

Na pardubickém zámku si vyrobíte sandály na míru

Prohlédnout si výstavu věnovanou Josefu Gočárovi a rodině Binkových a navíc si ušít vlastní boty? Proč ne! Východočeské muzeum ve spolupráci s Vysokou školou uměleckoprůmyslovou (UMPRUM) pořádá v sobotu 6. srpna od 10 do 18 hodin workshop šití sandálů. Povede ho lektorka UMPRUM Zuzana Jirsová a účastníci si mohou vybrat z několika druhů sandálů, které si ušijí na míru.

Workshop doprovází výstavu Přivedli svět domů. Binkovi a Josef Gočár. Ta se věnuje profesnímu i osobnímu spojení rodin koželuhů Binkových a architekta Josefa Gočára, nechybí v ní část věnovaná koželužství včetně usní a interaktivního tvořivého koutku s kůžemi.

„Podle svého návrhu si účastníci workshopu vyrobí sandály na míru. K dispozici bude přírodní useň – hovězina a podešev ze styroporu, dále textilní materiál, šněrovadla, popruhy, krajky podle preferencí každého. Sandály vytvoříme lepením a provlékáním, zvládne je opravdu každý. A inspiraci lze načerpat i v sousedící výstavě Přivedli svět domů. Binkovi a Josef Gočár, která vám bude volně přístupná,“ zve Marie Kantová z úseku prezentace a služeb Východočeského muzea.

Workshop povede Zuzana Jirsová, lektorka UMPRUM, která provozuje obchod s dobrým českým řemeslem. Obuvi a kožené galanterii se věnuje od roku 1982. Na workshop je nutná předchozí rezervace a úhrada ceny – 900 korun za osobu a pár vytvořených bot. Rezervace jsou možné na webu muzea, e-mailem na rezervace@vcm.cz nebo na telefonním čísle 607 034 110.