Východočeské muzeum v Pardubicích, Zámek čp. 2, 530 02 Pardubice vcm@vcm.cz
+420 466 799 240

Cyklovýlet zavede za památnými kostely na Pardubicku

Patří jízda na kole a památky mezi vaše záliby? Vydejte se na cyklovýlet s historikem Východočeského muzea v Pardubicích Janem Ivanegou! V sobotu 11. května se koná první Kolem s kolem: Za historií Pardubicka. Účast je zdarma, sraz je v 8:30 na nádvoří Zámku Pardubice.

„Začneme zlehka: vypravíme se do nejstarší svatyně ve městě, kostela sv. Jiljí v Pardubičkách. Poté navštívíme působiště vlasteneckého kněze Františka Václava Devotyho v Mikulovicích, odkud vyrazíme do zámeckého parku v Medlešicích. Zvlněnou krajinu a krásné výhledy na Pardubice si užijeme při stoupání ke kostelu sv. Václava v Jezbořicích, založenému v polovině 11. století. Následně přes malebný Barchov sjedeme do Starých Čívic, kde u zámku náš výlet skončí,“ popisuje trasu organizátor výletu, sám milovník cyklovýletů a zároveň historik muzea Jan Ivanega.

„Trasa je dlouhá přibližně 34 kilometrů a je připravena tak, aby se z libovolného bodu dalo snadno odpojit a sjet do Pardubic. Návrat plánujeme kolem dvanácté hodiny,“ dodává Ivanega. V případě nepříznivého počasí se výlet nekoná, aktuální informace jsou k dispozici na webu muzea https://vcm.cz/navstivte-nas/akce/kolem-s-kolem-za-historii-pardubicka/