Východočeské muzeum v Pardubicích, Zámek čp. 2, 530 02 Pardubice vcm@vcm.cz
+420 466 799 240

Advent na Zámku Pardubice – vánoční pohlednice na nádvoří, noční valy a od čtvrtka i výstavy

Jak se naladit na adventní atmosféru a těšení na Vánoce za současných protiepidemických opatření? Východočeské muzeum v Pardubicích připravilo na nádvoří zámku rozsvícený vánoční strom a obří historické vánoční pohlednice, jejichž součástí se může stát každý návštěvník. Současně za příznivého počasí zpřístupňuje o adventních nedělích zámecké valy až do osmé hodiny večer. Od čtvrtka otevírá své muzejní výstavy a expozice na čtvrtině kapacity.

„Ozdobené stromečky se spoustou světýlek patří k adventu, době, která šetří slunečním svitem a prodlužuje už tak dlouhé noci. Zámek Pardubice se ještě rekonstruuje, ale na velkém nádvoří jsme vyhradili místo nejen pro vánoční strom, ale také pro fotokoutky. Každý návštěvník se může vyfotografovat jako součást staré vánoční pohlednice z našich sbírek a fotku pak rozeslat svým příbuzným a přátelům,“ popisuje zámeckou adventní novinku ředitel Východočeského muzea v Pardubicích Tomáš Libánek.

Expozice a výstavy s omezenou kapacitou

Od čtvrtka 3. prosince se po téměř osmi týdnech opět otevřou dveře muzejních expozic a výstav. „Srdečně zveme návštěvníky do nové velké výstavy Věci vyprávějí – 140 let pardubického muzea. Přístupná bude i nová expozice S.K.L.E.M., expozice historie města Pardubic a expozice archeologie,“ vyjmenovává ředitel. „Kapacita je omezena na čtvrtinu, návštěvníky o naplněnosti budeme informovat na pokladně,“ upřesňuje omezení daná 3. stupněm protiepidemického systému PES.

V neděli na valy až do osmi hodin

O adventních nedělích muzeum rozšiřuje otevírací dobu zámeckých valů. „Valy jsou přírodní oázou v centru města a ve všední zimní den se zavírají ve čtyři odpoledne. Po čtyři adventní neděle – pokud nebude námraza – necháme valy otevřené až do osmi hodin večer. Na procházce tak budou moci návštěvníci pohlížet na rozsvícené město a Tyršovy sady,“ doplňuje Libánek.

OTEVÍRACÍ DOBA VÝCHODOČESKÉHO MUZEA O VÁNOČNÍCH SVÁTCÍCH
(v případě 3. stupně PES)

24. 12. 2020 – otevřeno od 21.30 do 24 hodin – Štědrovečerní muzejní noc – volný vstup do expozice Pardubice – příběh města a do výstavy Věci vyprávějí – 140 let pardubického muzea

25. 12. 2020 – otevřeno od 13 do 18 hodin

26. 12. 2020 – otevřeno od 10 do 18 hodin

31. 12. 2020 – otevřeno od 10 do 15 hodin

1. 1. 2021 – otevřeno od 13 do 18 hodin

Fotokoutek s historickými pohlednicemi na nádvoří zámku