Zámek plný knih 2016


Šestý ročník stále populárnějšího knižního veletrhu (nejen) odborné literatury se koná v rytířských sálech pardubického zámku. Muzea, galerie a vědecké ústavy České republiky představí svoji knižní produkci, v mnohých případech prodávanou za zlevněnou cenu. Nebudou chybět ani malá východočeská nakladatelství, která se specializují na regionální literaturu.
Tradičně připravujeme bohatý doprovodný program, který budeme upřesňovat na našich webových stránkách. Již nyní můžeme přislíbit autogramiádu a setkání s Milenou Lenderovou, nositelkou ceny Magnesia litera 2016 v kategorii literatura faktu (oceněné za  knihu Vše pro dítě, spoluautoři Tomáš Jiránek a Martina Halířová). Autogramiáda se uskuteční ve Vojtěchově sále v 11 hodin.
Sportovní fanoušci jistě ocení besedu se známým sportovním redaktorem a dramaturgem panem Petrem Feldsteinem, kterou můžete navštívit v 16 hodin v přednáškovém sále Východočeského muzea.
Plánovaná beseda s českým botanikem Václavem Větvičkou je z důvodu nemoci zrušena. Děkujeme za pochopení.

Zámek plný knih 2016 – program
10:00 – zahájení veletrhu (Mázhaus)
12:00 – setkání a autogramiáda s prof. M. Lenderovou, nositelkou ceny Magnesia Litera 2016 za publikaci Vše pro dítě (Vojtěchův sál)
13:00 – autogramiáda a prezentace nově vydané knihy Osud jménem Ležáky autorů Jarmily Doležalové ml. a Štěpána Doležala (Vojtěchův sál)
14:00 – prezentace nové knihy Východočeského muzea v Pardubicích Denárový poklad z Chýště a setkání s autorem, numismatikem VČM PhDr. Ladislavem Nekvapilem
15:00 – autogramiáda a křest nové publikace Milana Černického Pardubické hokejové hvězdy II, Historie pardubického hokeje 1923–2016 za účasti pardubických hokejových legend Jana Czerlinskeho, Vladimíra Martince, Jiřího Nováka a Bohuslava Šťastného (Vojtěchův sál)
16:00 – setkání se známým sportovním redaktorem a spisovatelem Petrem Feldsteinem, který si k besedě přizval i oblíbenou pardubickou herečku paní Lídu Vláškovou (přednáškový sál VČM)
 
Seznam vystavovatelů zde
 
   
 
Facebook

Zřizovatelem Východočeského muzea je Pardubický kraj