Newsletter

Pokud chcete pravidelně dostávat informace o aktuálních výstavách a akcích Východočeského muzea, napište prosím na e-mail kantova@vcm.cz
 
Vážení návštěvníci,
v muzeu začínají podzimní přednášky.

Archeologické přednášky
4. 10. v 18 h, přednáškový sál, vstupné 40 Kč
NA PRAHU STŘEDOVĚKU
Východní Čechy od příchodu slovanů po přemyslovský stát
Přednáší: F. Kašpárek – Východočeské muzeum v Pardubicích

11. 10. v 18 h, přednáškový sál, vstupné 40 Kč
POHŘEBNÍ RITUS VÝCHODOČESKÝCH SLOVANŮ
Přednáší: Mgr. P. Hejhal Ph.D., Katedra archeologie FF UHK)
Pernštejnská děla na valech
Na valech Zámku Pardubice jsou od srpna k vidění repliky děl, které zde stály v době Pernštejnů. Přijďte se podívat. Vstup zdarma..
 
Výstavy:
Hry a klamy
Do 26. 11. 2017, multifunkční sál, vstupné 80/40 Kč
V muzeu jsme otevřeli novou putovní výstavu zábavně-naučného science centra iQPARK v Liberci. Kombinuje v sobě hru, zábavu i poučení. Zahrnuje na sedm desítek exponátů, které jsou přímo určené k vyzkoušení, vyřešení nebo soutěžení.
 
Do 24. 9. 2017, Kaňkův sál a Malý gotický sál, vstupné 50 Kč
Po obědě, Máme nový byt, Mami, co bude dnes k obědu?, Mejdan… Tyto a další drobné momenty z každodenního života zažijí návštěvníci nové výstavy Východočeského muzea v Pardubicích. S pocitem, jako by neviděni vstupovali na návštěvu do interiérů z vlastních vzpomínek, si prohlédnou proměny životního stylu od první republiky až do roku 1989.
Do 10. 9. 2017, Velký gotický sál, vstupné 50 Kč
Výstava přiblíží poutavou formou problematiku tahu ptáků z hnízdiště do zimoviště a zpět. Někteří ptáci při této cestě urazí neuvěřitelné vzdálenosti napříč kontinenty a setkají se s řadou nástrah. Proč se na takovou dlouhou a náročnou pouť každoročně vydávají? Kde zimují? Kolik z nich se k nám vrátí zpět? Může nám na tyto otázky odpovědět kroužkování ptáků?
Do 29. 4. 2018, stálá expozice skla, vstupné 30 Kč
V rámci konceptu prezentace dalších výtvarných aktivit významných českých umělců – sklářských výtvarníků se ve stálé expozici skla na pardubickém zámku představuje malířská tvorba Jana Exnara. Vystaveno je na 30 rozměrných pláten.
 
Do 6. 5. 2018, parkán pardubického zámku, vstup zdarma
Kubelkovy večerní či noční velkoformátové fotografie zaujmou magickou světelnou atmosférou, dráždí fantazii vytvářením pocitu tajemna a lákají k návštěvě těchto "čarokrajů".

 

Facebook

Zřizovatelem Východočeského muzea je Pardubický kraj

Východočeské muzeum
v Pardubicích

Zámek č.p. 2
530 02 Pardubice
tel: +420 466 799 240
IČ: 14450542