Koncerty v parkánu pardubického zámku

Cílem projektu je oživení venkovního prostoru Zámku Pardubice. Těšit se můžete na koncertní vystoupení různých žánrů. Výběr hudebních projektů je průřezem žánrů od poměrně klasických po velmi alternativní, kytarové a instrumentální i elektronické nebo vokální. Část projektů pochází z východních Čech nebo k nim má vřelý vztah. 

15. 6. v 18 hodin
se uskuteční slavnostní otevření nového výstavního místa na pardubickém zámku - Open air galerie parkán. Při této příležitosti vystoupí kytaristka, skladatel a zpěvák Zdeněk Bína

Sobota 27. 6. ve 20.30 h
Sonja Vectomov & Hyenaz
Společně se Sonjou Vectomov www.sonjavectomov.com vystoupí vizuálně hudební projekt z Berlína Hyenaz. www.hyenaz.com
Sonja Vectomov je finsko-česká hudebnice a skladatelka elektronické a klasické hudby. Její hudební vývoj začal v raném věku s experimenty v oblasti musique concrète, s magnetofónem, studiem houslí a klavíru, a dětským sborem, a dále pokračoval do hlubin acid techna a finské elektro scény.  Je vášnivou zvukovou cestovatelkou se spontánními texty, které jsou motivovány literaturou, každodennim životem a vědeckými tématy.
Těšte se na elektronické beaty a syntezizátory, akustické  nástroje jako jsou housle, harmonika, mandolína a viola, a hlas, který je na cestě mezi zpěvem a vyprávěním příběhů. Očekávejte pulzující zvukové vlny s harmonickou sprchou, která vás bude hypnotizovat a vy poletíte do neznámých krajin zvukového časoprostoru.
Sonja hraje převážně v Evropě. Často hraje společně s dalšími umělci jako jsou: Jessy Lanza, God Des & She, Tusk & Mad Kate, Scream Club, Kyklos Galaktikos a další.
Její EP "92" vyjde během léta 2015 na Berlínském labelu Reveller Records. www.sonjavectomov.com


     

Čtvrtek 23. 7. ve 14 h, parkán, vstup volný
La Bilancetta
Parkánem zazní hudba zrozená převážně v Itálii a ve Španělsku, dávající nám přivonět k lahodnému způsobu „jižanského“ hudebního myšlení. Ať už se jedná o italské raně barokní skladby nebo španělské písně či instrumentální skladby a tance, jsou v nich vždy neskrývané a překvapivě se měnící emoce, jak už to bývá u všeho, co se zrodilo ve Středomoří. Provedení staré hudby v podání souboru La Bilancetta odpovídá instrumentář: barokní housle, barokní kytara, cembalo, viola da gamba, violone... Info: slepickova@vcm.cz,  606 241 128

    

Pátek 14. 8. v 19 h, vstup volný
Člověk pokrokový – Mixtape live
Bonus a Mary C v živém setu www.temnysily.cz
Začalo to Koncem civilizace a teď je to ve fázi chaosu a intuice. Rapper Bonus si dává pauzu, koncertuje jako producent s projektem Tvrdý/Havelka a připravuje novou desku. Rapovat ho můžete vidět jen v živém mixtapu s Mary C.
DJ a rapper, typická hiphopová sestava, tentokrát ale s aktuálním obsahem a zneklidňující  atmosférou. Neuslyšíte ani typické rapové texty ani scratche. Živý mixtape ČLOVĚK POKROKOVÝ znamená další krok do nejistoty ve jménu pokroku. Představuje Bonusovu tvorbu v nových souvislostech, ve spojení s avantgardními psychedelickými beaty, které vybírá a naživo míchá a remixuje Mary C.

      

Čtvrtek 20. 8. v 15 h, parkán, vstup volný
Soubor lesních rohů Hradec Králové
Zámecká a lovecká hudba v parkánu pardubického zámku nás přenese do života šlechtických rodin v 18. a v 19. století. Připomeneme si proslulé období pardubických parforsních honů prostřednictvím jezdeckých fanfár Kinských, Lobkowitzů, Thurn Taxisů a Clam Gallasů. Zaposloucháte se do krásné hudby starých mistrů Leopolda Mozarta, Antonína Rejchy, G. F. Händela, Antonia Vivaldiho, C. M. Webera a W. A. Mozarta v podání lesních rohů. Info: slepickova@vcm.cz, tel. 606 241 128

   

Pátek 4. 9. ve 20.30 h, parkán, volný vstup
Sítě & Obelisk of light

Experimentující syntetický zvuk a kytarová melancholie Sítí, hradecké dvojice Honza Tomáš a Honza Kašpar. Oba sdílí nadšení pro instrumentální improvizaci. Pavučinou hypnotických zvukových konstant splétanou z kytar a syntetizátorů prostupuje při koncertech zpěv a ani oni dva teď nevědí, jak budou Sítě znít příště.
Obelisk of Light je sólový projekt Jana Kašpara, člena  kultovní hradecké formace Pavilon M2. V Obelisk of Light vytváří Kašpar hrou na kytaru a manipulací se širokou škálou efektů dlouhé  meditativní dronové plochy, zvukové obelisky. http://sitesitesite.bandcamp.com/; www.facebook.com/zrcadlemven; www.facebook.com/ooloolooloolool

Úterý 8. 9. 2015 od 18 h
Večer s trampskou písní

vystoupí skupina Carramba z České Třebové

  

Pátek 25. 9. ve 20.30 h, parkán, volný vstup
Kittchen - folkový písničkář v kuchařské masce
Laptopový folk okořeněný kuchyňským industriálem
Kittchen vypustil své debutové album Menu zadarmo na síť na jaře v roce 2011. Ještě před vánocemi deska kombinující zvuky kuchyně a laptopový folk získala nominaci na cenu Vinyla. Druhá deska Radio byla nominována kromě Vinyly i na další dvě hudební ceny, Apollo a Anděl. A tu posledně zmíněnou i vyhrála. Na začátku letošního června vyšlo třetí album Kontakt. To, stejně jako předchozí desky, si stáhnete na www.kittchen.cz.


 

Facebook

Zřizovatelem Východočeského muzea je Pardubický kraj