Východočeské muzeum v Pardubicích, Zámek čp. 2, 530 02 Pardubice vcm@vcm.cz
+420 466 799 240

Job opportunities

Oznámení o vyhlášení výběrového řízení na pracovní pozici uklízečka/uklízeč

Místo výkonu práce: Východočeské muzeum v Pardubicích
Platové zařazení: V souladu se zákoníkem práce a vládním nařízením č. 341/2017 Sb. a nařízením vlády č. 222/2010 Sb., úvazek 1
Platové zařazení: 4. platová třída 21 750,- Kč

Charakteristika vykonávané činnosti:

  • Ve správě budete mít areál se Zámkem Východočeského muzea v Pardubicích, který zahrnuje kanceláře, výstavní prostory, depozitáře.
  • Spolupráce s kolegy např. při veřejných akcích, příprav vernisáží.

Požadavky:

  • Zkušenosti na obdobné pozici výhodou
  • Samostatnost, pečlivost
  • Pohotový přístup k řešení problémů
  • Řidičský průkaz sk. B výhodou

Benefity:

  • 3 dny zdravotního volna
  • 25 dní dovolené
  • příspěvek na stravování
  • příjemné pracovní prostředí národní kulturní památky Zámek Pardubice
  • Práce v jednosměnném provozu bez víkendů
  • Přátelský kolektiv

Předpokládaný termín nástupu: dohodou
Způsob podání přihlášky: do 5. 5. 2024
V případě zájmu neváhejte zaslat Váš životopis na email: zivotopisy@vcm.cz. Do předmětu napište uklízečka/ uklízeč,
nebo písemně na adresu Východočeské muzeum v Pardubicích, Zámek č. 2, 530 02 Pardubice
Kontaktní osoba pro podávání informací: Kateřina Marešová, 605 718 824

Studentská praxe ve Východočeském muzeu v Pardubicích

Východočeské muzeum v Pardubicích nabízí zájemcům z řad studentů vysokých a středních škol neplacenou praxi na odborných pracovištích i v provozu během celého roku. Účelem praxe je získání zkušeností, seznámení se s fungováním muzejní paměťové instituce a prohloubení odborných poznatků.

Náplň praxe: odborná správa a péče o sbírky, katalogizace a dokumentace, digitalizace sbírkových předmětů, manipulační práce v depozitárních prostorech, knihovnická práce, výpomoc při prezentační činnosti (výstavy, přednášky), terénní výzkum, laboratorní práce, konzervátorské a restaurátorské práce, tvorba edukačních programů
Náplň praxe bude uzpůsobena danému oboru a zaměření uchazeče.

Jednotlivá oddělení, na kterých lze vykonávat praxi:
Historické oddělení
Přírodovědné oddělení
Archeologické oddělení
Centrum dokumentace a regionální historie, knihovna
Konzervátorské a restaurátorské oddělení
Úsek prezentace a služeb
Technický úsek

V případě zájmu o praxi či doplňujících dotazů kontaktujte vedoucího odborného úseku VČM, Mgr. Matěje Bekeru: email: bekera@vcm.cz; tel.: +420 607 034 110

Oznámení o vyhlášení výběrového řízení na pracovní pozici archeoložka/archeolog

Platové zařazení: 11. platová třída (odměňování podle zákona č. 262/2006 Sb., v platném znění a nařízení vlády č. 564/2006 Sb., v platném znění)

  • archeologická památková péče - záchranné archeologické výzkumy, tj. komplexní terénní archeologická činnost, zajišťovaní odborných dohledů staveb, realizace a koordinace záchranných výzkumů menšího rozsahu
  • zpracování nálezových zpráv
  • administrativa spojená se záchrannými archeologickými výzkumy
  • publikační a popularizační činnost a řešení samostatných výzkumných úkolů
  • týmová práce v rámci archeologického oddělení a celého muzea

Požadavky:

  • VŠ vzdělání bakalářského/magisterského stupně v oboru archeologie nebo obdobných
  • vhodné i pro absolventy
  • aktivní znalost práce na PC (Microsoft Windows, MS Office ad.)
  • znalost alespoň jednoho světového jazyka výhodou (AJ, NJ, FR)
  • zaměření na terénní odbornou činnost (exkavace, dokumentace, zpracování dokumentace)
  • terénní praxe alespoň na úrovni dokumentátora/terénního technika
  • samostatnost, komunikační a organizační schopnosti
  • ŘP sk. B
  • trestní bezúhonnost

Nabízíme:

  • nadstandardní platové podmínky v rámci oboru a pozice
  • možnost osobnostního odborného růstu
  • publikace archeologických výzkumů a nálezů v renomovaných periodikách
  • presentace výzkumů v rámci konferencí, seminářů atd.
  • stabilní zázemí v mladém kolektivu
  • možnost pracovat a využívat nejmodernější techniku (totální stanice, GPS, detektor kovů ad.)
  • příjemné pracovní prostředí v jádru historických Pardubic

V případě zájmu prosíme o zaslání strukturovaného životopisu a motivačního dopisu na emailovou adresu: vcm@vcm.cz

Kontaktní osoba pro případné dotazy: Mgr. Tomáš Zavoral, DiS., +420 773 819 042, e-mail: maresova@vcm.cz

Návrat do práce v Pardubickém kraji

CZ.03.1.48/0.0/0.0/15_010/0000017

Východočeské muzeum v Pardubicích zaměstnává jednoho pracovníka na dotovaném pracovním místě v rámci regionálního individuálního projektu Návrat do práce v Pardubickém kraji, který je financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím OP Z a státního rozpočtu České republiky.